Wpis z mikrobloga

@Qubn: Zakładam, ze na twoim rysunku poruszasz się z prawej do lewej. To tak, należy się zatrzymać jak pokazuje B, za zatrzymanie się jak pokazuje A i zblokowanie tramwaju, może grozić mandat.
@Qubn: Ja się staram zawsze stanąć tak żeby tramwaj przejechał, ale jak na skrzyżowaniu jest faktyczny korek (korek tam jest zawsze mówię o takim prawdziwym chaosie) to jednak podjeżdzam bliżej żeby auta z tyłu się zmieściły na moim pasie i nie blokowały skrzyżowania.
@Qubn: Oczywiście, że miejsce A. Pas ruchu kończy się w miejscu A i nie jest tak bez powodu. @TheBreaker nie ma racji, że grozi ci mandat, bo nie wyłączasz się z ruchu i nie zatrzymujesz tam pojazdu (stanie w ramach bycia w ruchu, tj. w korku nie jest zatrzymaniem). Powód dla którego drogowcy wyznaczyli koniec pasa ruchu w miejscu A, a nie B jest taki, że przed skrzyżowaniem również tworzy się
@Raver: @Hmrogrz: @bk88: No właśnie z reguły jest tak, że jak stanęłoby się w miejscu A to i tak tramwaje by blokowały skrzyżowanie :D bo zawsze ze 2-3 jadą jeden za drugim. więc jak skrzyżowanie już musi być zablokowane to chyba lepiej przez samochody niż tramwaje bo są bardziej mobilne...
@Qubn: Kierowcę zawodowego, który jest motorniczym również obowiązują przepisy ruchu drogowego i powinien upewnić się czy ma możliwość opuszczenia skrzyżowania. Nic go w takim przypadku nie tłumaczy. Tak samo, jak i kierowców samochodów. Należy jednak pamiętać, że należy to rozpatrywać w kontekście jazdy rozsądnej i zgodnej z przepisami. Jeśli wjeżdżam na skrzyżowanie i nie mogę go opuścić, bo ktoś nie wykorzystał do końca możliwej drogi to w mojej ocenie jest to