Wpis z mikrobloga

Ej mirki, jestem pierwszy cały dzień na #emigracja w Holandii w #wanssum koło #venray, wyjazd przez agencje, na początek.

W międzyczasie szukam czegoś na własną rękę. Zarówno mieszkania jak i pewnie pracy (zależy co się dziś okaże).

Jest tu ktoś z mirkujących? Kilka rzeczy będę chciał doogarniać do domu żeby z tego zrobić fajniejsze miejsce do mieszkania i będę miał kilka pytań gdzie to można pozałatwiać.
  • 8
  • Odpowiedz
@Jendrol:
@Alinoe_83: po pierwsze jak tu jest z telewizją, mamy co prawda 6 kanałów 3 polskie, ale nie ma podstaw tvp1 2 itp i na mecz trzeba kminić przez neta. Rozkminiam już telewizję na kartę, ale kupno i opłacanie w Polsce 20 zl/mies do 30eur/mies.

Sprawa z godzinami jak rozumiem jest różna, w zależności od agencji? Bo jakieś słuchy już były ze nie będzie 40h/tyg?

Jesteście z okolicy? Są tu jakieś fajne miejsca? Siłownie itp? Coś dla
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz: przewaznie robia po 7,5h na dzien, telewizje mozesz wziac z polski jakis cyfrowy polsat i smiga, z okolicy nie jestem, no a z praca jak napisal wyzej, ciezko bez agencji chyba ze jezyk znasz, ale to i tak za 1800 euro na miesiac, z jakiej agencji jestes?
  • Odpowiedz
@Jendrol: na miejscu eurojob i wzięli mnie na labeling bo dobrze angielski podobno umiem. Więc będę przy komputerze naklejki z nazwa na przychodzące grafiki itp snem i czymś tam i wkładał do pudełka jeśli przyszły bez.
  • Odpowiedz
@Jendrol: Lekka, tylko ciągle trzeba myśleć. A lepiej płatnej nie dostanę bez nie przepracowania tu nigdzie. Więc robię przygotowania na szukanie bez pośredników, ogarnianie łba i ltp
  • Odpowiedz