Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to wygląda jak człowiek chce w wieku 24 lat zrobić bierzmowanie? Nie mam zamiaru łazić na spotkania dla gimbów przygotowujących się do bierzmowania bo zarówno nie mam ochoty jak i czasu. Ktoś coś wie na ten temat?
#kiciochpyta #pytanie
  • 12
@sorhu: Wcześniej (jak była moja pora) nie chodziłem na spotkania. W sumie to raz nie poszedłem, za drugim razem nie znalazłem sali a za trzecim powiedzieli że mam już nie przychodzić ( ͡° ʖ̯ ͡°). Chciałbym wziąć ślub kościelny.
@sveq91: Teoretycznie nie jest niezbędny sakrament bierzmowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.
W praktyce, lepiej mieć.

Na wypoku odpowiedzi nie szukaj. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Idź do proboszcza i u niego dowiesz się wszystkiego.
@sveq91 zależy od księdza, mój różowy poszedł u siebie do księdze ten powiedział że potrzebuję zaświadczenie z parafii z Wrocławia i ma przyjechać w dzień bierzmowania.
@sveq91: ja robiłem z 3 lata temu będąc nieco starszym niż Ty. Nie wiem jak będzie u Ciebie w parafii, ale sądzę, że podobnie. U mnie była osobna kameralna grupa dla dorosłych, kilka osób, luźna atmosfera, z księdzem na "ty" :) Sam sakrament bierzmowania odbył się z grupą gimbazy, niestety
@sveq91: no za piękne oczy raczej nikt Cię nie wybierzmuje.
Bierzmowanie jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, a podejście "zrobmy to szybko i bez bólu"o takowym nie za bardzo świadczy.
Mysle, że mala szansa na brak spotkań, bo jednak jakoś się przygotować trzeba. Zas ilość spotkań zalezec może również od Twojego obecnego zaangażowania w życie sakramentalne i podejścia do wiary oraz praktykowania.
@sveq91: Nie rozumiem takich ludzi. Nie chce Ci się robić bierzmowania to nie rób? Ślub kościelny? A to ten sakrament jest wymagany do zawarcia małżeństwa? Pierwsze słyszę. Swoją drogą, skoro Ty nie praktykujący to po co ten cały teatrzyk? Samego cywilnego nie można wziąć?
A potem lewaki płaczą że ksiądz ślubu nie dał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mandariusz: Jakąś tam potrzebę mam wzięcia ślubu kościelnego. Jestem trochę staroświecki w tych sprawach. Z resztą nie trzeba co tydzień chodzić do kościoła aby być dobrym katolikiem. No i nie tyle, że mi się nie chce robić bierzmowania tylko nie mam za bardzo czasu na chodzenie na spotkania ze względu na uczelnie oraz pracę.