Wpis z mikrobloga

#samsung #vr kupiłem wczoraj te okularki co powstały we współpracy z oculusem. Nie mieli na miejscu pada więc pada nie wziąłem. Ściągnąłem i zagrałem we wszystkie gry i wypróbowalem wszystkie programy :)

Moja ocena tego jest taka - widać w tym możliwości. Czekam z niecierpliwością na dłuższe, bardziej dopracowane gry.

Jak na razie najfajniejsza gierka to gun jack. Polecam.

Co do aplikacji - google streetview vr jest nawet fajne - jest potencjał. Niestety niewygodny interfejs.

Najfajniejsza rzeczą są jednak... Horrory. Interaktywne plansze 3d gdzie się chodzi i napotyka różne niespodzianki. Jak na razie to sprawiło mi najwięcej frajdy.

Co do samych okularów. Wykonane bardzo fajnie, jakość conajmniej średnia. Widać jednak ze zrobione tak, żeby były tanie. Nie ma tragedii w każdym razie.

Czy kupiłbym jeszcze raz? Tak. Szczególnie dla horrorów.

Nie jest to moja pierwsza styczność z vr więc nie wiem co więcej napisać z wrażeń.

#oculus# #android
  • 17
@matiit: jeszcze sporo czasu minie nim pojawi sie wydajny smartphone. Jakby nie paczec, to jest juz 3 model. Ma potencial ale wlasnie brakuje hq zawartosci niz gierki pod cardboard z ery PSX

Zdobadz pada i Dreadhalls czeka oraz Quake przez Sideload.
@fervi: kupowanie ps2 za 2k nie bylo kiedys problemem bo wiele osob posiadalo sprzet pod tekkena czy twisted metal :). Jak sie oszczedza przez te pare latek od dk1 czy dk2 to sie ma. Ludzie kupuja nowe s7 tylko ze nowe i ladne a korzystaja z podstaw telefonu.
Oszczedzanie i piorytety, jesli im to sie podoba to prosze bardzo ale to nie buty Kayne ktore mozna kupic tanio a wygladaja jak
@signap: Możliwe. Tylko jeśli sprzęt kosztuje 5k + komputer, to upadnie bardzo szybko. Dlatego liczę na Cardboard, który byłby tanią alternatywą dla Oculusa
@signap: Właśnie cardboard (jako koncept, nie jako pudełko) jest stale żywe, Samsung tak działa chociażby, czy trochę gier.

Jako alternatywa dla Oculusa w normalnej cenie również. Konfigurujesz to z komputerem i gry to wykrywają jako oculusa.

Gier trochę jest, ale nie wymagam od tego wiele jak również od VR. Moim zdaniem to tylko moda przejściowa