Wpis z mikrobloga

#zut #uczelnia #pracadyplomowa #pracainzynierska #prawo

Dobra, pisząc pracę - prawa autorskie są moje chyba, że korzystam z dóbr uczelni - to wynika z ustaw uczelni i regulaminu studiów i to rozumiem. Uczelnia ma pierwszeństwo do publikacji… No i mam jeden mały dylemat i ciekawe pytanie.

Czy mogę pisać pracę na publicznym repozytorium na githubie?
Czy mogę publikować fragmenty w trakcie pisania pracy na swoim blogu? (ale to można załatwić pisząc 2 razy to samo, ale inaczej - na bloga można luźniej - i nawet ewentualnie wrzucić siebie w bibliografię? :D)

Z tego co rozumiem pierwszeństwo publikacji na okres 6 miesięcy uczelnia otrzymuje w momencie złożenia przeze mnie pracy. A co jeśli będzie ona dostępna już wcześniej? Nie będzie przecież to plagiat, bo nie kopiuję cudzego utworu i nie przywłaszczam sobie żadnych praw autorskich (chyba, że prawo jest tak dziwne, że można przywłaszczyć swoje prawa sobie :D).
  • 9
  • Odpowiedz
@matowoszary: na logikę tak. Tylko przejrzałem regulamin i kilka ustaw uczelni i nigdzie nie widzę powodu dla którego nie mógłbym jej pisać od początku do końca na GH z licencją CC BY.

Ot w myśl zasady - co nie zabronione == dozwolone.
  • Odpowiedz
@matowoszary: a co z artykułem 167a.3 z prawa o szkolnictwie wyższym?

Pracę dyplomową może stanowić w szczególności praca pisemna, opublikowany artykuł, praca projektowa, w tym projekt i wykonanie programu lub systemu komputerowego, oraz praca konstrukcyjna, technologiczna lub artystyczna.


Gdzie jest granica między opublikowanym artykułem a pracą pisemną?
  • Odpowiedz
@kuki_1988: ale nie opublikuję pracy. Napiszę pracę w oparciu o… swoje teksty. Bo chyba mi nie powiesz, że wszystko co związane z moim tematem inż - to nie mogę tego robić nigdzie?

  • Odpowiedz