Wpis z mikrobloga

Powiem wam Mireczki od strony technicznej i wszystkich tych opłat za oglądanie euro to u nas za tę stówę jest dramat. Podejrzałem bitrate na satelicie w innych krajach i u nas, statystyki są wręcz śmieszne.

U nas zarówno na Polsacie HD, tych innych Polsatach i TVP średnia na każdym z nich to 6.5 do 7 Mbps.
We Francji i we Włoszech średnia to 10 Mbps.
A hitem standardowo jest niemiecki przekaz na ZDF HD, średni bitrate to 13.5 Mbps.

Co warto dodać to dźwięk na naszych transmisjach jest zrobiony słabo, strasznie wytłumiony i w MPEG zamiast AC3.

Widać jest różnicę w przekazach a szczególnie w samym audio. Za tę stówę to mógłby C+ się u nas tym zająć, ich realizacja to niebo a ziemia w porównaniu do Polsatu czy TVP.

#euro2016 #mecz #telewizja #technologia
  • 12
  • Odpowiedz
@MojHonorToWiernosc:
@Awerege:
@JogurtMorelowy:
Co więcej w Niemczech leci cały turniej niekodowany w publicznej TV, we Włoszech nie wiem dokładnie, ale nawet jak na podobnych zasadach jak u nas TVP to i tak realizacja jest lepsza.
W Polsce widza można "ruchać" jak się tylko chce. Szkoda że w ogóle nie wpadli na pomysł żeby puścić niektóre mecze w 4K z tym samym bitratem i naciągnąć ludzi na wymianę dekoderów.
  • Odpowiedz
@MaTTiQ: Polsat Sport2 teraz średnio 10 Mbps więc nie jest źle. Jutro sprawdzę podczas meczu.
Inna rzecz mnie drażni, powtórki w slow motion klatkują.
  • Odpowiedz
@norbw74: Ja porównywałem wyłącznie mecz poprzez uśrednienie. Nie wnikałem w to, która telewizja z jakim bitrate puszcza studia, powtórki czy reklamy, bo nie w tym rzecz. Wiadomym jest, że najważniejszym w tym wszystkim są mecze.
@fooczak: Nie wiem jak oglądałeś dokładnie, domyślnie na ZDF HD jest dźwięk w MPEG, który był podobny jakościowo do dźwięku na Polsacie czy TVP. Ja sobie przełączyłem audio na Dolby na ZDF i było czuć
  • Odpowiedz
@MaTTiQ: ok przyznaje sie, pierwszy raz odpalilem telewizor w tym mieszkaniu, wiec moze taka jego wada:) Ale zwrocilem na to uwage bo moj staruszek jest pol audiofilem (gdyz slyszy na jedno ucho) :)
  • Odpowiedz