Wpis z mikrobloga

Jaki JKM - w swojej wizji państwa - ma pomysł na prywatne budowanie dróg? Kiedyś twierdził, ze tam gdzie bedzie popyt inwestorzy sami się znajdą i że można ustawić punkty poboru opłat. To jeszcze w miarę możliwe do realizacji, ale co z mniej używanymi drogami między-wiejskimi chociażby? Przetargi na budowę od razu określonych odcinków dróg (bardziej i mniej popularnych?)? Zapraszam do rzeczowej dyskusji.

  • 11
@Lujan: Gminy mają sobie budować drogi z własnych budżetów, o ile pamiętam. W wizjach Korwina w skali mikro - tzn na poziomie gmin demokracja ma prawo bytu i się sprawdza, bo ludzie znają się wzajemnie. Dodatkowo Krul chciałby żeby kasa nie szła z góry jak teraz, że jest przydział środków, tylko była osobno dla każdej z gmin.
@QBA__: Z własnych budżetów, czyli w dalszym ciagu z podatków, tak? Tutaj przedstawia na ten temat trochę inne zdanie, chociaz nie ma do końca kontekstu (czy chodzi o drogi gminne czy krajowe). Strasznie naiwne ma podejście, "tak będzie oczywiście" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy wy naprawdę uważacie, że bez przymusu państwa nikt nie wybuduje drogi dojazdowej do swojej własnej gminy?


@ibilon: Absolutnie nie. Z pewnością drogi pomiędzy gminami będą. Tu chodzi bardziej o te będące Drogami Krajowymi.
@Lujan: Przypomina mi się też pomysł aby akcyza z benzyny była przekazywana w całości na budowę i remonty dróg.
Nie jestem w partii Korwin, nie wiem jakie są dokładniejsze ich plany(o ile są)
@Lujan: A co chcesz wyliczać nie mając dostępu do danych, bądź mając utrudniony do nich dostęp?
Chcesz się sugerować tym za ile były wybudowane inne drogi? Inne miejsce, inny czas, inne koszty, inna ekipa, (zapewne) inne prawo? Co tu wyliczać, żeby było rzetelnie?

Masz "wyliczenia" ile kosztować miał Bubel Narodowy? Pamiętasz ile "szacowały" tęgie głowy? Pamiętasz ile kosztował już po powstaniu? Dalej wierzysz w brednie na temat "wyliczeń"?

Dalej Cię boli
@Prosument: Tutaj nie chodzi o pojedynczą inwestycję pokrywaną z pieniędzy podatników, a chęć budowania dróg prywatnych. To zasadnicza różnica, bo wypowiedź Korwina na ten temat jest po prostu absurdalna.
@Lujan: Wypowiedź, która ma dwadzieścia parę sekund, rzeczywiście jest co analizować. Trzeba by poszukać jakichś innych, dłuższych wywodów JKM na temat dróg.
"W dalszym ciągu z podatków", możliwe, ale jakich to nie wiem. W paliwie na drogi łożymy wielkie kwoty, które przechodząc przez ręce Rządu, gdzie zapewne topnieją. Jakby litr kosztował 2 lub 3zł to bolałyby Cię VIAToll'e na drogach krajowych i autostradach? Lub winiety po 10-20 ojro na miesiąc i