Wpis z mikrobloga

One mireczki co robić? Moja winda 7 już pada, pora na format. Najchętniej siadłbym na #linux z racji tego, że coś tam go liznąłem, a do tego zabieram sie za jave. Ale do pracy potrzebuje: Oryginalnego oprogramowania MS, Photoshopa i nie, nie zastąpie go gimbem, na nim działam od jakiegoś czasu i nie interesują mnie zamienniki i prawdopodobnie dojdzie Blender lub inny program do grafiki 3D.

Myślę by postawić: linuxa dla siebie, obok windę do pracy (winda 8.1, full legit bo uczelnia motzno). Raczej nie gram, może kiedyś Wiesiek 2 motzno, głownie wykorzystanie: mirko, photoshop, blender lub coś innego, ms office, kodzenie.
Co tu robić?

#windows #komputery #ankieta

Jaki system?

  • Linux + Windows 43.0% (43)
  • Czysta Winda 39.0% (39)
  • Linux + ogarniecie cudem PS, Blendera i reszty 9.0% (9)
  • test 9.0% (9)

Oddanych głosów: 100

  • 13
@czarmander: Najbardziej wydajnym ustawieniem będzie dualboot. Nie wiem jak silny masz sprzęt, ale przez wine lub vmvare takie programy jak PS i blender mogą dostać zatwardzenia. Z distro do reszty rozrywek najlepsze będą Manjaro i Debian, najlepiej z KDE, bo zapierdziela kosmicznie.
@czarmander: sam Windows. Blender jest też na Linuksa, ale Photoshop i MS Office nie, więc nie ma co kombinować, tylko zostać przy tym, na czym się znasz. Nie zyskasz na tej przesiadce nic oprócz irytacji, bo chociaż zmuszanie programów windowsowych do działania pod Linuksem jest daleko łatwiejsze niż w drugą stronę, to jednak jest to spory kłopot.
Mówi Ci to człowiek, który korzysta z Linuksa jako głównego systemu już ponad dziesięć
@Althorion: Tak myślałem :/ właśnie przyszłe pół roku to praca blender, zapewne trochę PS bo pasuje mniej wiecej wiedzieć czego się chce, przygotować projekt no i kodzenie. Czyli muszę teraz przygotować czystą windę ( ͡° ͜ʖ ͡°)