Wpis z mikrobloga

Dziś w #memologiastosowana o wykopie jako źródle wiedzy memicznej i produkcie kulturowym

Wykop ma różne opinie, od fajnego miejsca w którym można podyskutować (najczęściej w specyficznych tagach) przez popularny śmieszko-czat aż do podziemia gdzie nieznany ci człowiek może cię zmieszać z błotem.
Na pewno jest ziarnko prawdy w każdej ocenie, acz warto by pamiętać, że wykop jest/był przede wszystkim portalem społecznościowym i to społeczność ma tu jakoby największe możliwości rozwoju.
Można więc powiedzieć, że portale społecznościowe to wymarzone wolne rynki na których można robić wszystko, prawie wszystko.
Wykop oczywiście nie będzie łapał terrorystów z ISIS jak 4chan, ale wiele razy pomógł i ruszył serce co było widoczne chociażby przy gnidzie, eventemi z pocztą i zbiórkami pieniędzmi na chore dzieci.
Jest też jedna, ukryta cecha wykopu z której jedni w ogóle sobie nie zdają sprawy (ostatnio był wpis o tym, że ktoś powiedział, że ma raka i tak zniesmaczył swoich rozmówców) a inni doskonale się w tym poruszają.
Dlaczego niektóre memy, informacje kulturowe, zanikają a inne cieszą się śmieszko-szacunkiem i możemy je zobaczyć?
Dlatego, że wykop, tak jak np. 4chan, stworzył sobie swoich własnych odbiorców, ukształtował ich i robi to cały czas.
Mem - troll face - jest już prawie niespotykany dlatego, że nie ma na niego popytu - jak na zwykłym rynku - zaś memy z Andrzejem Dudą są wręcz rozchwytywane.
Czy to oznacza, że Andrzej Duda jest produktem wykopu?
W dużej mierze, tak, jego internetowy obraz ( i obraz realny) jest współmiernym produktem świata realnego i wirtualnego, lecz od jakiegoś czasu oceną można manipulować internetowo. I tak, Andrzej Duda jako mem produkt na który jest popyt nie zostanie zaatakowany przez kontrowersje programu 500+.
Tak samo Andrzej Kwaśniewski którego reputację w młodych kręgach 10 lat temu można uznać jako - nie bez większych skaz - jest dzisiaj obśmiewanym produktem który nierozłącznie jest związany z prawdziwym człowiekiem, osobą Andrzeja Kwaśniewskiego
#przemyslenia #filozofia #memologiastosowana
  • 2