Wpis z mikrobloga

@Old_Postman: Jest mnóstwo aplikacji do nauki języka, np Duolinguo. Zawsze mozna tez kupić książke i sobie ja przerabiać a do tego dołączyć właśnie rozmowy z kimś na skype. Jest tez taka strona iTalki.com - mozna sobie zrobić konto i uczyć sie języka z nativ speakerem albo po prostu wykupić sobie lekcje z nauczycielem via Skype. To ostatnie wydaje mi sie dosc sensowne. Ja osobiście nie bardzo potrafię sie uczyć języka nie
@Old_Postman: Jeśli chcesz jak najlepiej mówić, polecam znaleźć sobie jakąś np hiszpańskojęzyczną stację radiową, albo audiobooka i słuchać kiedy tylko się da. Nawet jeśli nic nie zrozumiesz. Ale osłuchasz się z wymową, brzmieniem języka, dużo łatwiej będzie Ci później mówić samodzielnie ;)
@Old_Postman: Stacja radiowa na początek jest dość trudna z mojego doświadczenia, proste czytanki, jakieś bajki z nagraniami - słuchać i od razu powtarzać to co się usłyszało. 15 minut słuchania + 15 minut analizowania tekstu + napisanie paru zdań z tym co się dziś przerobiło 20 minut = około godziny dziennie. Warunek konieczny - codziennie. Na koniec dnia 15 minut powtórzyć to co się dziś zrobiło. Dobrze jest się szybko/wcześnie nauczyć