Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was zastanawiał się kiedyś nad domową hodowlą jadalnych owadów? W dzisiejszych czasach mięso jest drogie i często napakowane antybiotykami albo podobnym gównem. No i wiadomo - po godzinie zero raczej nie będzie można wpaść do biedronki po świeżego kurczaka w plastykowym opakowaniu. Z tych właśnie powodów przymierzam się do hodowli mącznika. Na tyle dużej abym mógł mięso zastąpić larwami. Zamierzam:
1. Kupić w IKEI kilka plastykowych pojemników z pokrywkami i ustawić je gdzieś w rogu piwnicy.
2. Wysypać w środku płatki owsiane albo coś podobnego jako podłoże.
3. Kupić dużo mączników w sklepie zoologicznym albo przez internet.
4. Wrzucić je do tych pudełek.
5. Codziennie je karmić tym co tam sobie jedzą.
6. Wybierać najgrubsze larwy i zjadać je.

Ktoś tego próbował? Macie jakieś protipy albo przepisy?
#terrarystyka #preppers #jedzenie
w.....k - Czy ktoś z was zastanawiał się kiedyś nad domową hodowlą jadalnych owadów? ...

źródło: comment_jAs2R2CbYiCOgEEuZpprgjKQPVLdXdEA.jpg

Pobierz
  • 13
@vegaushp: Niekoniecznie tylko larwy. Jadalnych owadów jest dosłownie ogrom. Wybrałem mączniki bo są najłatwiejsze w hodowli. Jeżeli wszystko pójdzie to ok to w przyszłości zabiorę się za inne gatunki, np świerszcze albo szarańczę.
@welcometonhk: Nie wiem czy będzie widać zdjęcia, tutaj krótki album, jak z kolegą robiliśmy szarańczę i mączniki w cieście :)
http://www.terrarium.pl/gallery/album/3268-makan-makan/

Co do samego pomysłu, to idea nie jest zła. Choć ja bym bardziej się kierował ku wzbogacaniu tradycyjnego jedzenia owadami, nie całkowitym zastąpieniem.
Mącznik jest łatwy i taki w hodowli. Larwy można jeść na surowo, smażone, pieczone, itp. Zawierają sporo tłuszczu i sporo białka.
Świerszcze są już bardziej wymagające w
GregPelka - @welcometonhk: Nie wiem czy będzie widać zdjęcia, tutaj krótki album, jak...

źródło: comment_2QeDZz1w6ZkIWck2fSIoliS6Yhh7k8nl.jpg

Pobierz