Wpis z mikrobloga

A mnie dziś taka sytuacja spotkała :

Czekałem sobie na szefa sklepu monopolowego, aby biznesy robić z nim. Wchodzi sobie taki 15-16 latek z mamą na sklep i mówią, że jakieś dobre polskie piwo chcą najlepiej z kuflem zapakowane ładne. Bo syn jedzie na rewizytę na wymianę do Niemca, a Niemiec dał takie piwo na prezent. Chodzą szukają, słuchają co mówi ekspedientka i ja też swoje trzy grosze wtrąciłem.Żadnego ładnie zapakowanego piwa nie było. Na sklepie dwie lodówki z piwami z małych browarów, a ten jako najlepsze polskie piwo dla Niemca wybrał


Ręce mnie opadły.

/O

#coolstory #browar #piwo #takbylo
  • 22
  • Odpowiedz
@haxxx: 15/16 lat to chyba ten wiek kiedy znajomość piwa ogranicza się do tego czym szybciej da się nawalić. Z tej racji myślę, że nie ma specjalnie tragedii, ani to nie ma jeszcze własnego gustu (i nie mówię tu o tym, czy czyjś gust jest lepszy albo gorszy!) ani własnych pieniędzy. @Oswiadzczam_ze_skonczylem_13_lat: Przecież jest sporo piw reprezentujących inne style, w tym jakby nie było również lagery. Nie odbierajmy
  • Odpowiedz
@haxxx: Oczywiście, ale można się zastanawiać, czy Niemiec dał coś naprawdę wyszukanego, czy może coś szeroko dostępnego w Niemczech ;) Poza tym, najlepszym prezentem jest piwo domowe ;)
  • Odpowiedz
@Rajca: Rzecz działa się w małym mieście więc pewnie na wymianę pojedzie też na jakieś zadupie. A w Niemczech prawie w każdym zadupiu jest browar. Szacuje się, że jest ich około 2500, przy naszych niecałych 100 (mówię o lokalnych)

Kiedyś sobie zrobię sam, ale to jak się dorobię i postawię dom z duża ilością miejsca :)
  • Odpowiedz
@haxxx: no za wiele się nie różnią, poziom goryczki taki sam, zwykłe piwko, zwykły lager. Jak pisałem wiele tych piw regionalnych jest gorszych ma sporo wad. Nie wszystkie oczywiście. Nie jestem fanem koncerniaków, ale jedno tzreba im przyznać, piwa robią słabe ale swój poziom trzymają,kolejne warki nie różnią się od siebie zbytnio . Z tym u tzw. browarów regionalnych jest różnie.
  • Odpowiedz
@haxxx: Odejdę od tematu piw koncernowych i z małych browarów. Do warzenia własnego piwa potrzebujesz bardzo mało miejsca ;) No chyba, że masz zamiar produkować hektolitry piwa przy każdej warce ;)
  • Odpowiedz
@haxxx: Przeciętna warka to około 40 butelek i na to potrzebujesz palnika na kuchence (dużo to nie zajmuje, prawda? :D) oraz miejsca na plastikowe wiadro. W teorii byłbyś w stanie zmieścić całą produkcję na 2 metrach kwadratowych :P
  • Odpowiedz