Wpis z mikrobloga

A mnie dziś taka sytuacja spotkała :

Czekałem sobie na szefa sklepu monopolowego, aby biznesy robić z nim. Wchodzi sobie taki 15-16 latek z mamą na sklep i mówią, że jakieś dobre polskie piwo chcą najlepiej z kuflem zapakowane ładne. Bo syn jedzie na rewizytę na wymianę do Niemca, a Niemiec dał takie piwo na prezent. Chodzą szukają, słuchają co mówi ekspedientka i ja też swoje trzy grosze wtrąciłem.Żadnego ładnie zapakowanego piwa nie było. Na sklepie dwie lodówki z piwami z małych browarów, a ten jako najlepsze polskie piwo dla Niemca wybrał


Ręce mnie opadły.

/O

#coolstory #browar #piwo #takbylo
  • 22
  • Odpowiedz
@haxxx: myslę że będziesz pan zadowolony. Zrobienie piwa to nic trudnego. Troche chęci, czytania teorii (forum piwo.org), podstawowy sprzęt i można działać. Jak nie chcesz wypływać odrazu na głęboka wodę są brewkity, ekstrakty. Może to nie piwo, ale polecam też cydr z soków z kartonów, ja dziś nastawiałem. Był chyba o tym kiedys wykop. Za miesiąc, dwa taki cydr będzie dobry na upały.
  • Odpowiedz
@haxxx: Nie dawno rozpoczął się kurs piwowarski prowadzony przez Tomka Kopyrę : cz. 1 - Warzenie z ekstraktów, cz. 2 -Jak wygląda fermentujące piwo?, cz. 3 - Cicha fermentacja – w jakim celu?. To tylko początek, na dniach będą pewnie kolejne części. To taki zobrazowany kurs.

@Oswiadzczam_ze_skonczylem_13_lat: Tu był taki wykop. Też nie dawno robiłem cydr, obecnie refermentuje w butelkach.
  • Odpowiedz