Wpis z mikrobloga

Mirki z okazji #euro2016 przymierzam się do zakupu nowego telewizora, bo są nawet niezłe #cebuladeals w sklepach
Wstępnie wyselekcjonowałem już co by mnie interesowało, ale mam 2 zagwozdki:

- FullHD czy 4k ( telewizor z przedziału 46 - 50'' ). Nie wiem czy jest sens się pchać w 4k ( tak jak kiedyś ostro wychwalane i promowane 3D, które chyba upada / upadło ).

- Smart TV czy android TV ( tu nie mam zielonego pojęcia, bo nigdy nie miałem z tym styczności, więc wszelkie wypowiedzi w tej kwestii mile widziane.

- czy Smart TV wyklucza Android TV ( i odwrotnie ), czy może android TV to jest smart TV + google play? Co lepiej wybrać?

- Czy w SmartTV / AndroidTV można swobodnie surfować po dowolnych stronach w internecie (w sensie że mam przeglądarkę i mogę wpisać dowolny adres) czy tylko poprzez aplikacje?

Ktoś poleca / odradza Android TV?

Ogólnie skłaniałbym się ku Samsungowi (no chyba że wybrałbym z Android TV - wtedy Sony albo Philips bo tylko tam on jest) - jakieś protipy?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

#technologia #telewizja #tv #internet #smarttv #android #androidtv
  • 40
  • Odpowiedz
@jestem_specjalista_od_spraw: nie jestem teraz na bieżąco z telewizorami, bo kupowaliśmy do domu rodzinnego 3 lata temu (u siebie nie mam). Natomiast z perspektywy czasu: po dwóch zepsutych telewizorach LCD (jeden Samsung, jeden LG) przyszła pora na plazmę Panasonica. 3 lata gwarancji z tego co pamiętam. Obraz: nie tak sztuczny i nienaturalnie podbity, milion Hz, LED-y i inne. Bardzo naturalny obraz, zero problemów z jakimś wypalaniem jak to dawniej bywało. Wszystko
  • Odpowiedz
Jesli juz wybierzesz LG to zamiast smartTv polecam oddzielnego boxa ze wzgledu na to ze smarttv zamula i ma za malo aplikacji
  • Odpowiedz
@brylek: już chyba ze dwa lata ich nie robią, z tego co poczytałem to były zbyt dobre
@testuje: potwierdzam, jak sam szukałem jesienią to chociaż był to model z 2014, to był najczęściej polecany i chyba nie pojawiło się nic ciekawego do tej pory, co może zastąpić ten model. Ja wziąłem h6700, bo miałem okazję i jestem bardzo zadowolony. Serwis Samsunga też działa świetnie, dwa dni po zgłoszeniu
  • Odpowiedz
@matti05: dzięki za info. Odpukać Panasonic jest rewelka. W Samsungu pojawił się czarny pasek pionowy na ekranie, a serwis naprawił na szybko klipsem. Na szczęście w sądzie przegrali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Propsuje go za chromecast - puszczasz sobie obraz z komorki, tableta, laptopa - bezprzewodowo po wifi. Zajebisty patent.


@martinuz: to się nazywa miracast i jest nawet w TV bez androida za 1800zł

chodzi Ci o cos w takim stylu (w sensie zwykły telewizor bez SmartTV) + takie pudełeczko do
  • Odpowiedz