Wpis z mikrobloga

Mirki z okazji #euro2016 przymierzam się do zakupu nowego telewizora, bo są nawet niezłe #cebuladeals w sklepach
Wstępnie wyselekcjonowałem już co by mnie interesowało, ale mam 2 zagwozdki:

- FullHD czy 4k ( telewizor z przedziału 46 - 50'' ). Nie wiem czy jest sens się pchać w 4k ( tak jak kiedyś ostro wychwalane i promowane 3D, które chyba upada / upadło ).

- Smart TV czy android TV ( tu nie mam zielonego pojęcia, bo nigdy nie miałem z tym styczności, więc wszelkie wypowiedzi w tej kwestii mile widziane.

- czy Smart TV wyklucza Android TV ( i odwrotnie ), czy może android TV to jest smart TV + google play? Co lepiej wybrać?

- Czy w SmartTV / AndroidTV można swobodnie surfować po dowolnych stronach w internecie (w sensie że mam przeglądarkę i mogę wpisać dowolny adres) czy tylko poprzez aplikacje?

Ktoś poleca / odradza Android TV?

Ogólnie skłaniałbym się ku Samsungowi (no chyba że wybrałbym z Android TV - wtedy Sony albo Philips bo tylko tam on jest) - jakieś protipy?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

#technologia #telewizja #tv #internet #smarttv #android #androidtv
  • 40
  • Odpowiedz
@jestem_specjalista_od_spraw: Mam androidTv od philipsa. Propsuje go za chromecast - puszczasz sobie obraz z komorki, tableta, laptopa - bezprzewodowo po wifi. Zajebisty patent. Poza tym internet masz normalny, aczkolwiek srednio wygodnie ;) Lepiej komorka nawigowac i zrobic sobie chromecasta.
  • Odpowiedz
@jestem_specjalista_od_spraw:
Poszukaj czegoś bez smart/android tv ( ale pewnie będzie trudno teraz ), bo przeglądanie neta na tym to nieporozumienie. Po za tym producenci nie za bardzą chcą aktualizować oprogramowanie w tv i za 3-5 lat nie obejrzysz np. youtube , jak to ma miejsce teraz z niektórymi tv np. panasonica lub samsunga z przed paru lat.
Kup sobie jakąś skrzynkę np. apple tv lub coś na androidzie i tam
  • Odpowiedz