Wpis z mikrobloga

@slonski_pieron: troche głupio bo usunąłem komentarz ;-) ale to normalna sprawa, osobówki też mają jeździć na długich? przecież wymuszenie pierwszeństwa to powrzechna rzecz, a IMHO długimi to jedynie nie pozwala się ocenić odłegłości, więc gorzej, jak ktoś bez kierunku robi nagły manewr to nic poza unikiem nie poradzisz, a jak ktoś ma kierunek (np. jadąc z naprzeciwka) to ściągasz noge z gazu i przygotowujesz się odpowiednio wcześniej. Zawsze tak robie i
Gwarantuje Ci, że mało kto ma zmodowany wydech.


@slonski_pieron: trochę ludzi jednak ma, sam znam parę takich osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą nie wiem czy w mojej okolicy się to poprawiło, mam takie szczęscie, czy to szerszy trend, ale ostatnio praktycznie nie zauważam tych rakogennych zachowań motocyklistów, typowego dawcy też dawno nie widziałem (w tym sezonie jeszcze żadnego), zdecydowana większość jeździ poprawnie, jedynie czasami trafia się
przecież wymuszenie pierwszeństwa to powrzechna rzecz


@tosyu: Czym innym jest wymuszenie na osobówce a czym innym typowi na moto. Czyż nie? :D

Długie mają podłoże historyczne, drzewiej, kiedy powszechne było złośliwe zajeżdżanie drogi ludzie ratowali sobie skórę w każdy możliwy sposób. Teraz kultura u puszkarzy się poprawiła. I nawet zdarzy sie że autobusiarze robią miejsce.
@slonski_pieron jakie podłoże ma jazda na światłach drogowych? Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania. Mało tego, jazda na światłach drogowych w dzień a tym bardziej w nocy daje inne odczucie odległości i właśnie o dzwoni nie trudno. Co do przeciskania się w korku na długich. Pozwolisz że nie skomentuje. Moto i tak światło ma znacznie wyżej więc i bez tego jest widoczny. Omijając korki nie zdarzyło mi się zapalić długie. Wydech mam taki