Wpis z mikrobloga

Brał może ktoś z Was Akineton? Wiem, że to nie jest lek na depresję, ale jest bardzo skuteczny w rozluźnianiu mięśni. Cierpię na dystonię uogólnioną i po 2 mg jak ręką odjął - wszystkie napięcia zeszły, problem w tym że bardzo dziwnie działa na moją psychikę... strasznie mnie zawiesza, wręcz wyłącza i nie jestem w stanie zrobić nic konstruktywnego. W dodatku bardzo spada mi puls - poniżej 50. Czy te skutki uboczne z czasem mijają? Dodam że równolegle biorę Sertagen, który na początku powodował koszmarne samopoczucie i zastanawiam się, czy go nie odstawić po tych 9 dniach i brać sam Akineton, bo może jeden nasila działanie drugiego. Neurolog stwierdził, że można brać oba, ale wiecie, jak to jest...
#depresja #nerwica #medycyna
  • 2
  • Odpowiedz
@nihon: > Działania niepożądane występują przede wszystkim na początku leczenia oraz przy szybkim zwiększaniu dawek. Są to uczucie zmęczenia, zawroty głowy, zaburzenia świadomości, w większych dawkach pobudzenie, splątanie, zaburzenia pamięci, bardzo rzadko halucynacje. Objawy wynikające z działania obwodowego: suchość błon śluzowych, zaburzenia akomodacji, zmniejszona potliwość, zaparcia, przyspieszenie czynności serca.
  • Odpowiedz
@nihon: Ja bym pogadał z neurologiem, może dawka jest za duża? Może za szybko podniesiona? Może warto spróbować czegoś innego, jeżeli tak źle tolerujesz (bo to co opisujesz nie pozwala ci jak rozumiem na normalne funkcjonowanie)? Testowałeś inne leki? Pogadaj szczerze z lekarzem, może dobierzecie coś lepszego dla Ciebie.

Te dwa preparaty nie powinny sprawiać problemów przy wspólnym przyjmowaniu.
  • Odpowiedz