Wpis z mikrobloga

ESPN zrobiło ranking Top 100 najpopularniejszych sportowców świata. 1. C. Ronaldo, 2. LeBron James, 3. Leo Messi, 4. Neymar, 5. Roger Federer, 6. Kevin Durant, 7. Tiger Woods, 8. Virat Kohli, 9. James Rodriguez, 10. Rafael Nadal. Ranking zrobiono na podstawie rozpoznawalności, liczby polubień w mediach społecznościowych, ilości reklam o ogólnoświatowym dostępie, zarobkach oraz wyszukiwaniach w google.

CR7 wygrywa ze względu na popularność wsród kobiet.Zaskakuje aż ósme miejsce anonimowego w naszej europejskiej kulturze Kohliego. Nie wiem też jak to jest możliwe że James Rodriguez jest na tej liście przed Nadalem, a Neymar jest popularniejszy od Federera. Obaj tenisiści są uwielbiani w całej Azji, gdzie zresztą najpopularniejszym sportowcem, zwłaszcza w Chinach, jest Kobe Bryant, ogólnie 11. w rankingu. Dziwi też dopiero 15. miejsce Bolta. Serena Williams 25., Mayweather Jr. 26 a Phelps dopiero 46.
#ciekawostki #sport #nba #pilkanozna
  • 9
@Smiechol: wiadomo, że nie wszystko ale 80% rankingu jest tak skonstruowana, zapytaj kogokolwiek kto nie interesuje się sportami walki kim jest Ronda Rousey która jest 23, a kim jest Hamilton poza 50 czy nawet Murray, po prostu większość tego rankingu jest nastawiona na USA, choć nie wiem jakie kryteria były przy wyznaczaniu listy to też ważne
@OKTMB: Chodzi o to, że C. Ronaldo często pojawia się w wiadomościach, na portalach plotkarskich, gdzie pokazują jego ubiór etc., a wiele kobiet uważa że jest przystojny, przez co te kobiety które nie interesują się sportem wiedzą kim jest CR7, a nie mają pojęcia kim jest Messi.
@parooow: Kryteria wypisałem. Niekoniecznie z perspektywy USA, zauważ, że 3 z top5 to piłkarze a to przecież pogardzany przez Jankesów 'soccer'.