Wpis z mikrobloga

- decyzja o adopcji spowodowana niepłodnością, czy z innych powodów?


@Elmuszka: niepłodność jest uleczalna. Innym powodem może być bezpłodność.
To tak tylko gwoli ścisłości :)

@Kazmierz: gratulacje i powodzenia dalej! :)
  • Odpowiedz
@faramka: Też mam "świra" na punkcie poprawiania złego użycia tych słów :) Ale tutaj świadomie użyłam "niepłodności" w zwyczajowym rozumieniu- bo przecież można być niepłodnym i nie móc/nie chcieć leczyć przyczyny niepłodności.
  • Odpowiedz
@jepetto: nie wiem, znam parę która adoptowała dziecko, ale wcześniej strasznie się czepiali do ich domu, chociaż mają duży i musieli wykazać, że mają odrębny pokój i super warunki. może przepisy się zmieniły albo sytuacje są zwyczajnie różne, bo ich interpretacja też jest kwestią indywidualną. wiek dziecka też jest istotny w dostosowaniu domu.
  • Odpowiedz
  • 1
@stilu pierwsze, własnych nie da się. Prosimy o niemowlaka do roku, płeć dowolna. Dzięki za dobre słowo :-)

@enzojabol spotkania szkoleniowe zaczęliśmy na początku lutego, wcześniej diagnoza psychologiczna i spotkania wstępne :-)

Reszta po pracy bo zjeść na przerwie nie zdążę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Kazmierz: Religijne pary mają prawo do adopcji i mogą uczyć dzieci swoich bzdur. Homoseksualne pary, które dzieciom nie przekażą orientacji seksualnej, a co najwyżej tolerancję, adoptować nie mogą. Cholerny ciemnogród.
  • Odpowiedz