Wpis z mikrobloga

@kezc: bierz.niemiecki, o wiele bardziej pomoze niz hiszpanski, a i tak w sumie nic nie zapamietasz na koniec xd jak sie jezyka nie uzywa to ciezko nie zapomniec
  • Odpowiedz
@kezc: Koledzy powyżej mają rację, że niemiecki może okazać się bardziej praktyczny. Z drugiej strony hiszpański - łatwiejszy i duży zasięg na świecie. Ja też próbowałem uczyć się niemieckiego, dość długo i ledwo dukam, a właściwie to nic prawie nie umiem. A hiszpański - wchodzi (mi) łatwo.

W zasadzie to ucz się tego języka który albo jesteś pewny, że ci się jakoś przyda (no, zastanów się nad tym na serio), albo,
  • Odpowiedz
niemiecki prostszy i bardziej przydatny


@no_i_w_ogle: że prostszy - to chyba dżołk jest :-)
Wiem, dla niektórych może faktycznie tak być - ale on pisał, że 3 lata jak krew w piach.
A co do przydatności - to już jest sprawa bardzo, bardzo względna. Może wyemigruje? Czasem nawet koreański może się okazać bardziej przydatny.
  • Odpowiedz
@kezc: Oba mają dużo zalet, bierz to czego bardziej chcesz się uczyć. Zrób po parę lekcji na duolingo żeby wyrobić sobie pierwsze wrażenie. Jak nie masz sympatii do języka to się tylko będziesz męczył. :D
  • Odpowiedz
@mike78: tak samo będzie z hiszpańskim po 3 latach. Jedno jest ważne w nauce języków - motywacja. Ja w 3 lata nauczyłam się niemieckiego b. dobrze, na wakacjach dogadywałam całkiem w porządku. Gramatyka w hiszpańskim też jest #!$%@?, plus mało u nas uświadczysz hiszpańskiego, a każdy, nawet nie uczący się niemieckiego Polak zna wstawki typu "Haende hoch!" ;-) Miałam koleżankę, która się podjarała strasznie hiszpańskim, zaczęła uczyć i po 3 latach
  • Odpowiedz
Jedno jest ważne w nauce języków - motywacja.


@no_i_w_ogle: Sam to zawsze powtarzam. Zawsze. Cała reszta twojego wywodu, to już są sprawy indywidualne. Dla Polaka przeważnie o wiele łatwiej przyswoić sobie jednak hiszpański.
A ponadto w ogóle uważam, że "szkolna" nauka języka, jest słaba i często wyrządza dużo szkody. Głównie jeśli chodzi o wymowę. Najlepsza jest nauka ze słuchu (na początkowym etapie, dopóki się człowiek nie nauczy wymowy i akcentowania).

No
  • Odpowiedz