Wpis z mikrobloga

Niedługo biorę się za urządzanie małego mieszkanka z aneksem a nie chcę wydawać kasy na architekta.


@sxill: jako architekt, powiem Ci od razu - jak nie chcesz płacić za usługę, to zakasaj rękawy i sam pytaj googli o trendy.
BTW, jak będziesz szukał, to szukaj ścianek AŻUROWYCH, abażur to jest część lampy:)
  • Odpowiedz
@sxill: a co Cie interesuje co jest na topie? mieszkanie ma być wygodne a nie na topie.. pomyśl nad blatem między lodówką a zlewem i czy kuchenka przy drzwiach to wygodne rozwiązanie.. siedząc przy stole nie bedziesz widział telewizora jeśli tak meblerozstawisz..
  • Odpowiedz
@sxill: mam podobne mieszkanie i stawiam na barek miedzy kuchnia a salonem, zawsze można obejrzeć tv w czasie gotowania ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@sxill: pomysł z końcówki układu trawiennego, żeby przy urządzaniu mieszania opierać się na modzie.
Dostosuj mieszkanie do swoich potrzeb, sytuacji rodzinnej, towarzyskiej, stylu życia, hobby, nawet rodzaju pracy a nie do tego co jest "trendy".
  • Odpowiedz
@s3m3n: Ja to mieszkanie będę wynajmował, ważniejsze aby przyciągało oko niż aby było wygodne.

@przepiorka Planowałem przyżydzić i wziąć architekta tylko do łazienki ;) No nic, poszukam ładnej aranżacji na necie i skopiuje 1:1 a jak nic nie znajdę odpowiedniego to może jednak skorzystam z usług profesjonalisty :) Z tym abażurem to pojechałem :P
  • Odpowiedz
@sxill: jak nie chcesz płacić za całą usługę architekta to poświęć 100 i wybierz się do niego na konsultacje i zaznacz na początku, że nie będziesz nic później chciał. Powie Ci co tu można i może trochę Cię zaskoczy. W tym wydaniu kuchnia jest fatalna - masz ze 30 cm blatu roboczego, a na takiej powierzchni nie da się pracować. Miejsce na stół też fatalne, a jest lepsze rozwiązanie. Też
  • Odpowiedz
@sxill: jak zależy Ci tylko na projekcie łazienki, to dam Ci jeszcze jeden #cebuladeal - idź sobie do jakiegoś dużego magazynu, oni zatrudniają architektów od "inspiracji z neta 1:1" a potem doliczają ta usługę do ewentualnych zakupów.
  • Odpowiedz
@sxill: to już nic nie rozumiem, chcesz to wynajmować i na tym zarabiać i szkoda ci kilku stów na architekta? Przy koszcie mebli to jest ułamek... Zapewniam Cię że przy przemyślanej aranżacji wynajmiesz duuuuużo drożej.
  • Odpowiedz
@makaron_nitki @przepiorka : Właśnie takich porad oczekuję :) Chyba mnie przekonaliście do skorzystania z usług profesjonalisty. Tylko jeszcze trzeba trafić na dobrego architekta wnętrz :/ A nie chcę płacić 5 tys. za projekt.
  • Odpowiedz
@sxill: pochodź po stronach architektów i oceń czy to co robią jest ok czy nie - zwykle trzymają się swojej stylistyki. Jeżeli chcesz taniej to nie zgłaszaj się do znanych, dużych lub średnich biur od wnętrz tylko do mikro biurek jednoosobowych bo policzą Ci 3-4x taniej. Jak chcesz oszczędzać to nie dawaj do zrobienia całego mieszkania tylko pomieszczenia. Z łazienką idź do salonu łazienek niech ci to zrobią, ale miej
  • Odpowiedz
@przepiorka: @makaron_nitki: Tak swoją drogą zastanawiam się skąd u was taka niechęć nawet do prostej porady (gdzie umieścić stół). Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. Sam jestem programistą i zawsze chętnie pomagam innym. Jak potrzebuję porady prawnej to też zawsze dostanę odpowiedź. Właściwie w każdej dziedzinie zawsze ktoś z danej branży doradzi, ale jak widać nie architekci wnętrz.
  • Odpowiedz
@sxill: Podejście do tematu częściowo narzuciłeś w pierwszym pytaniu.

Inna sprawa, że współpraca klient-architekt nie powinna działać na zasadzie wstawienia prostokąta na rzut, tylko na rozmowie w której wyczuje co Ci się podoba, jaki masz budżet, dla ilu osób jest ta przestrzeń i całej masy innych problemów. Krótka porada z internetu jest najgorszym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
@sxill: kolega @makaron_nitki pisze dobrze.

Jeżeli nie chcesz wydawać kasy na architekta, to jest kompletnie Twoja sprawa i masz do tego absolutne prawo.

Jednak jak chcesz mieć "modnie" zrobione mieszkanie, to niestety musisz posiedzieć, poczytać, pooglądać odpowiednio dużo, sprawdzić co się Ci podoba, co się mieści w tej przestrzeni co masz... To nie jest porada prawna, gdzie dane A => wynik B i 75% sukcesu to znać odpowiednie przepisy.
  • Odpowiedz
@sxill: ściany abażurowane xd kekłe. Ta niechęć do porad to jest jakiś dramat, już kiedyś mnie prawie zlinczowano bo zrobiłem coś komuś na wypoku w photoshopie i nie zażądałem za to zapłaty x(

jeśli to ma być mieszkanie na wynajem, to prysznic, a nie wanna. Przesunąłbym też drzwi z łazienki w stronę sypialni i w kącie zrobił mały schowek (w mieszkaniach na wynajem dobowy przydaje się strefa gdzie można przetrzymywać
i.....i - @sxill: ściany abażurowane xd kekłe. Ta niechęć do porad to jest jakiś dram...

źródło: comment_i5SU3t8FnFogGPcBxRpaE8s3z8MJXIEe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz