Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi Mirki i Mirabelki, czy macie jakiś skuteczny sposób na ściągniecie należności?

Firma przyjęła zlecenia sprowadzenia z samochodu, są umowy, faktury. Nie wywiązała się z tego, poszła sprawa na policję i do sądu. Dostałem już sądowy nakaz zapłaty (na razie nie jest prawomocny). Wiem, że nadal prowadzą działalność, ale obawiam się, że nawet z nakazem gówno zobaczę, a nie pieniądze...Jakikolwiek kontakt z mojej strony jest olewany, a komentarze moje na fejsie skutecznie usuwają.

Czekać na komornika? Zlecić firmie windykacyjnej?

#windykacja #kiciochpyta i trochę #gorzkiezale
  • 5
@ForrestGump: Na komornika się nie czeka, ale samemu do niego składa wniosek. I tak zrób. Jeżeli komornik nie pomoże to zwróć się do firmy windykacyjnej, ale takiej która zajmuje się egzekucją (nie windykacją polubowną), oraz egzekucją w sprawach po umorzeniach.
@ForrestGump Mój kumpel prowadzi firmę która robi ocieplenia i elewacje budynków. Deweloper mu nie zapłacił za robotę i był w dupie przez dwa lata, nic nie pomagało. Wziął w końcu wynajął kolesi którzy obili głowę tego dewelopera o jego Maseratti(!) przed jego domem na oczach jego dzieci - kasa była tego samego tygodnia. W dzikim kraju najlepsze są dzikie metody.
@adrian43: Sprzedaż długu też biorę pod uwagę, ale póki jest szansa (pewnie niewielka) na odzyskanie całej należności to będę jeszcze walczył

@Palwed: Komornik na razie może przyjąć wniosek o zabezpieczenie. W przyszłym tygodniu nakaz będzie prawomocny i może działać już z tytułu egzekucji

@chwed: Podejrzewam, że i mi do głowy przyjdą za jakiś czas takie myśli...