Wpis z mikrobloga

Panowie, nadszedł czas kupna roweru. Chciałbym, żebyście doradzili co i za ile kupić, bo ja nie ogarniam. Rowerem jeździłem do tej pory raz na rok po bułki, a planuję teraz trochę częściej- myślę, że stosunkowo 70/30 ścieżki/jakieś lasy, aczkolwiek cały czas mocno rekreacyjnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tu pojawia się pytanie- jaki rower? Planuję zakupić coś do 2 tys. no i nie mam pomysłu na jakie patrzeć, na co zwracać uwagę. #rower
  • 14
@sargento: to raczej w mniejszosci, więcej zwykle ścieżki rowerowe. A w skrócie możesz napisać różnice między nim a typowym górskim? Czytając na necie widuję też artykuły, że crossowy jest lepszy na miasto niż górski
MTB wiesz jak wygląda. Tak więc cross bywa lżejszy, ma słabszy amor z przodu, węższe opony - bardziej gładkie.
Czasami jest wyposażony w otwory montażowe do bagażnika (w rurkach tylnego trójkąta). Nie posiada błotników.
Coś jak ogołocony turystyczny - lekko usportowiony.
@hvdy: Akurat V-ki są tańsze od tarczówek, dlatego żeby było do 2k to polecam je. Crossfire i Viper różnią się właśnie osprzętem. Jak chcesz zobaczyć dokładniejszą różnice pomiędzy tymi przerzutkami to wpisz sobie w google klasy przerzutek shimano. Początkowo sam miałem brać crossfire, ale akurat dziewczyna zrezygnowała z kupna roweru dla siebie to miałem troszkę większy budżet ( ͡ ͜ʖ ͡)