Wpis z mikrobloga

#aankieta #apple #android #ios #technologia
Czy wg was ceny za urządzenia firmy Apple są adekwatne do jakości ich wykonania, oferowanych możliwości, technologii, osiągów (czas pracy na jednym ładowaniu, szybkość procesora, itp.)?
zloty_wkret - #aankieta #apple #android #ios #technologia 
Czy wg was ceny za urządz...

źródło: comment_Mf66fMxezCPMY5mfwqmGz4fJuSnuO9MO.jpg

Pobierz

Czy ceny urządzeń Apple są adekwatne do jakości i osiągów tych urządzeń?

  • Posiadam urządzenie/-a firmy Apple: TAK 18.0% (510)
  • Posiadam urządzenie/-a firmy Apple: NIE 15.5% (439)
  • Nie posiadam urządzenie/-a firmy Apple: TAK 12.7% (361)
  • Nie posiadam urządzenie/-a firmy Apple: NIE 37.4% (1060)
  • sprawdzam wyniki 16.5% (467)

Oddanych głosów: 2837

  • 39
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: jako uzytkownik wieloletni powiem: juz nie. Byc moze to moje urojenia, ale uwazam, ze jeszcze rok po smierci Jobsa apple bylo innowacyjne i placilo sie nie tylko za dobry hardware, ale perspektywe rozwoju software. Dzisiaj to juz po prostu drogie, standardowe sprzety.
  • Odpowiedz
  • 0
ostatnio testowałem 4s oraz 5s i naprawdę są to urządzenia które charakteryzuje szybką i płynna pracą ale jak gdzieś wychodziłem na dłużej musiałem brać ładowarkę, przy ostrym użytkowaniu bateria wytrzyma kilka godzin
@zloty_wkret
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: nie ma co ukrywać to są drogie sprzęty. Jednak wg mnie opłacalne. Mam iPhone 6, iPoda touch 3 i iPada mini2. Najlepsze w Apple oprócz szybkości i niezawodności jest fakt ze bardzo długo trzymają sie w cenie. iPhone 6 za pół roku będzie wciąż więcej wart niż najnowszy obecnie smartfon od chińczyków
  • Odpowiedz
Czy wg was ceny za urządzenia firmy Apple są adekwatne do jakości ich wykonania, oferowanych możliwości, technologii, osiągów (czas pracy na jednym ładowaniu, szybkość procesora, itp.)?


@zloty_wkret: w kwestii laptopow - zdecydowanie tak. W kwestii reszty - jak masz od nich komputer - to tez tak
  • Odpowiedz
Kiedyś odpowiedziałbym tak, ale teraz sam nie wiem. Na pewno iPhone'y są lepsze od konkurencji, ale w Polsce sam system jest mocno ograniczony (chociażby Siri czy Apple Pay)
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Pozwolę sobie na moją opinię :P

jakości ich wykonania, oferowanych możliwości, technologii, osiągów


Apple za czasów (wczesnego) Jobsa pokazywał jaja - potrafił np. przejść z jednej architektury sprzętowej na drugą, stawiał na efekty wizualne i dobry marketing, starał się dogryzać Microsoftowi itd.

Bardzo do tej pory podoba mi się wygląd Aqua z Mac OS X
http://cdn.cultofmac.com/wp-content/uploads/2011/03/os_x_aqua.jpg

Jednak myślę, że coś się zrąbało - zamiast iść dalej w ten rynek chyba
  • Odpowiedz
@GramofonPannyJanki: No tak bo wypowiadać się można tylko za okazaniem paszportu Polsatu?
Ja osobiscie zaznaczyłem ta opcje bo miałem 6s i po kontakcie z nim jestem zdania ze nie warto za to płacić. Od śmierci Stiwiego Apple bazuje już tylko na grupie fanbojow i znanym logo. Jedyne co oferują to ta legendarna płynność która nie jest jakoś mocno odczuwalna, bo cała reszta parametrów odstaje mocno od flagowców na innych systemach. Jako
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Nie kupię nigdy innego laptopa niż Macbook Pro. Nawet jeśli wiem, że przepłacam nieco za podzespoły w MBP to jeszcze nie powstał laptop, który jakością wykonania i trwałością mógłby z nim konkurować. Roczny laptop, a dalej ciągnie 11 godzin na baterii i chodzi tak szybko jakbym dopiero co go wyciągnął z pudełka. W dodatku dzięki Parallels odpalam dowolne programy z Windowsa, tak po prostu.

Rzućcie sobie okiem na ceny najtańszych
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Nie ma opcji "posiadałEM/AM". I powiem tak kiedyś było warto bo apple było wręcz pionierem. Obecnie ani ich technologia, ani cena nie ruszyła się w stosunku do konkurencji przez co stała się bardziej ciekawostką i prostym wyborem dla ludzi którzy nie chcą wiedzieć nic o wyborze wśród komputerów. Jeżeli nie lubisz wyborów i nie chcesz wiedzieć niczego na temat komputerów/telefonów/etc... to apple to wybór dla ciebie.
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: posiadam jedynie ipoda shuffle i jestem bardzo zadowolony. Juz parokrotnie mi zamókł, mam go jakies 4 lata i cały czas smiga po 1 naładowaniu przez 2 tygodnie.
  • Odpowiedz