Wpis z mikrobloga

Tak :) Jak za wynajem, jak mieszkanie moje jest? :P Ogólnie już wiem co się od... Taka firma prowadzona przez #januszebiznesu po rozwiązywaniu umów nie brała swojego sprzętu z powrotem. Po czym zostawiali sprzęt i skarżyli ludzi, iż rzekomo ukradli sprzęt. W tym przypadku było tak samo - dot. to osoby która najmuje u mnie mieszkanie. Firma sądzi się teraz z wielką falą ludzi.
@Tison: no cóż pewnie w urzędzie wyśledzili jakąś umowę między wami (najmu) to zajęli... no właśnie to co ty masz świadczyć na jego rzecz. Ewentualnie chodzi pewnie o jakąś kaucję, którą masz mu wypłacić po zakończeniu umowy najmu etc.
Zadzwoń do komornika (to wielka kancelaria, więc pewnie trafisz do ichniego call center) i dopytaj się dokładnie co i jak, a wtedy odpisz co i jak z waszymi umowami wygląda.
@eaxene:
@Tison: Możesz dzwonić do komornika, ale raczej nie będzie go obchodziło twoje tlumaczenie, bo on ma nakaz z sądu (oczywiście EPU - nie dziwi mnie to). Powinieneś napisać zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności na nakaz zapłaty do sądu i kopia do komornika. Będzie się ciągnęło...
No chyba jednak jest :)


@ChempyTuj: jak już to trzeciodłużnik - jest dłużnikiem względem dłużnika z tytułu wykonawczego (przeciwko któremu jest prowadzone postępowanie egzekucyjne).

@mus_tang:
co do zasady sie z tobą zgodzę, ale raczej ciężko jest komornikowi wyśledzić ruchy na koncie ( ͡º ͜ʖ͡º) podejrzewam, że @Tison: ma umowę najmu "zgłoszoną" w urzędzie skarbowym