Wpis z mikrobloga

Długi weekend pod znakiem elektroniki i programowania.
Ostatnio kupiłem sobie chiński motorek z serii #bojowka125cc. A że stracha mam, aby go poprawnie dotrzeć to postanowiłem dorobić pomiar temperatury silnika... i tak jakoś poszło: dodatkowo pomiar poziomu paliwa (bo tan analogowy wskazuje dwie wartości - null i full), prędkość i przebieg.
Polecam każdemu, kto chce się przekonać jakie znaczenie mają zakłócenia elektromagnetyczne (). Szczególnie jak się wykorzysta cyfrowe czujniki temperatury.

#garmilmajstruje #elektronika #elektronikadiy #arduino #majsterkowanie #diy #motocykle
Pobierz garmil - Długi weekend pod znakiem elektroniki i programowania.
Ostatnio kupiłem sob...
źródło: comment_5IoUZJPkYVahqcTc7A784VHd0yDiJjyZ.jpg
  • 22
@garmil: bo tez sie zastanawiam nad zakupem 125cc. Nie jestem znawcą i nie bardoz orientuje się czy warto kupic takiego Junaka czy innego Rometa czy jednak 10cio letnią honde. Chciałbym tylko, żeby miał powiedzmy 100km/h przelotowej i cene ok. 4k
@shroon: ja też nie jestem, motorek kupiłem dla zabawy na lato i "do sklepu". Nowy kosztował mnie poniżej 4k, a ceny używanych poszybowały ekstremalnie w górę po tej zmianie prawa. Są osoby które zaakceptują tylko markowy sprzęt. Odnośnie tego chińczyka - wygląda porządnie, znajomy, który siedzi w motocyklach też mówił, że całkiem spoko sprzęt i powinien posłużyć długo. 100km/h to raczej górna granica, mój to akurat typowy model na miasto, do