Wpis z mikrobloga

Dwa pytania o #ubezpieczenia #oc

1. W ogłoszeniach aut używanych często piszą, że np. samochód ma OC do kiedyś tam. To ja mogę potem na tym jeździć i zrobić szkodę, a były właściciel straci zniżkę? Bo nie bardzo rozumiem po co o tym pisać jeżeli i tak nowy właściciel musi zawrzeć nową umowę (?)

2. Przeliczam sobie wysokość stawki OC i jak ustawię jako "głównego właściciela" osobę z wieloletnim stażem ubezpieczeniowym, a "współwłaściciela" bez zniżek to wychodzi znacznie taniej niż odwrotnie. Z czego to wynika? W tym pierwszym przypadku osobie bez zniżek nie będą one naliczane? A jeżeli będą to jaki jest powód różnicy w stawce?

#motoryzacja
  • 6
@przemek6085:

1. Nie musisz zawierać nowej umowy. Ubezpieczony jest samochód, więc ubezpieczenie przechodzi po kupnie auta.

Co do straty zniżek to jest dziwna sprawa. Kupiłem samochód, nie zdążyłem przerejestrować i te sprawy, to miałem kolizję z mojej winy. Poprzedni właściciel wybronił się przed ubezpieczycielem umową sprzedaży auta. Nie stracił zniżek. Ja ostatnio gdy ubezpieczałem auto, bałem się, że dostanę jebutnych zwyżek.

Co się okazało? Nie uciekły żadne zniżki.

2. Współwłaścicielowi też
@Zarov: no dobra, ale właśnie nie rozumiem, skoro i tak mają być oboje współwłaścicielami (czyli temu drugiemu też lecą zniżki jak rozumiem?) to jaka różnica, który będzie zapisany jako "główny"?
2. Współwłaścicielowi też będą naliczane zniżki.


@Kofels: no to jaką różnicę ubezpieczycielowi robi, który jest wpisany pierwszy, że cena skacze diametralnie w górę w zależności od "który jest który"? :D
Ubezpieczony jest samochód, więc ubezpieczenie przechodzi po kupnie auta.


@Kofels: a przecież na polisie jest numer rejestracyjny to potem jak przerejestruję na siebie to nie muszę wykupić na siebie ubezpieczenia jeśli samochód wciąż je posiada? Czy właśnie z momentem nowej rejestracji należy zawrzeć nową umowę?