Wpis z mikrobloga

@JamJestHomoSapiens:

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. 23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar
  • Odpowiedz
dogmat o niemylności papieża


@Waclaw-Kabel: tylko w sprawach nauki ex cathedra. Nie we wszystkim co mówi. Co innego że nakaz miłości bliźniego swego czyli każdego człowieka na ziemi to nieziemsko trudna nauka, a co dopiero w przypadku tych neandertalczyków którzy z chęcią wymordowaliby imigrantów. Nie wszyscy wpisani do rejestru kościoła to chrześcijanie. Z tego co piszą to nimi nie są #!$%@?ąc od powodu ich zapalczywości. Po prostu taki język i nienawiść
  • Odpowiedz
@JamJestHomoSapiens: Osobiście nie mam negatywnego zdania o Franciszku. Jednak "swój papież i głowa kościoła" to tylko człowiek, który również ma prawo do błędów. Jednak po komentarzach niestety widzę, że poziom dyskusji tych ludzi jest naprawdę żenujący.
  • Odpowiedz
@JamJestHomoSapiens: Tak sobie właśnie wyobrażam większość (nie wszystkich oczywiście) tych zagorzałych katolików, którzy w każde święto i niedziele chodzą do kościółka by jakoś sobie "zadośćuczynić" takie gadanie/myśli/poglądy/złe czyny w życiu. Przykład: moja babcia - wielka katoliczka, pół życia spędzone w kościele, ludzi którzy nie są wierzący nie szanuje w ogóle, itd. No i jest przeciwniczką PiSu (zwolenniczką PO) - mówi, że powinno się na posłów z PiS zrzucić bombę, wystrzelać, a
  • Odpowiedz