Wpis z mikrobloga

Jak lepiej płacić na #ibuygou?

- Paypal website payment
- Credit card or Debit card payment by paypal

Na razie mam dolary na Walutomacie i zastanawiam się gdzie przelać, bo mam:
- konto PayPal (rozumiem, że wybieram pierwszą opcję),
- kartę w USD z #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank (rozumiem, że wybieram drugą opcję i normalnie będę mógł podać numer karty i CVV2; a nie jakieś logowanie przez PayPala na moje konto bankowe o czym ostatnio było głośno).

Specjalnie założyłem w #tmobile, żeby kupować pierdoły u Chińczyków, więc normalnie wybrałbym to drugie. Ale teraz zastanawiam się czy nie bezpieczniej przez PayPala (@MichalQ20). Ale PayPal chyba pobiera jakieś prowizje.
  • 14
@mk321: Dolarów z Walutomatu i tak nie przelejesz na konto w PayPalu.

Podpięcie karty pod konto PayPal jest bezpieczne. Druga opcja wiąże się właśnie z logowaniem na konto PayPal, a kasę pobierze Ci z karty, która jest podpięta pod to konto. Upewnij się tylko, że zrobiłeś wszystko tak jak w linku poniżej, bo inaczej pobierze Ci z karty dolarowej złotówki (pierwsze przewalutowanie), a potem zamieni z powrotem na dolary (drugie przewalutowanie):
@eshabe: @MichalQ20: @megamamut: ok, czyli robię tak:
1. Przelewam dolary z Walutomatu na T-Mobile w dolarach.
2. Podpinam kartę z T-Mobile na PayPalu. Ustawiam tam w ustawieniach karty, tę opcję, żeby pobierało taką samą walutę w jakiej jest zakup.
3. Na iBuyGou wybieram opcję "Credit card or Debit card payment by paypal". I tu rozumiem, że będę mógł się zalogować się na PayPala i wybrać, że ma pobrać kasę
@MichalQ20: no właśnie miałem tą drugą opcję ustawioną na stałe na karcie. Według tego: http://krainakorzysci.blogspot.com/2015/04/zakupy-w-chinach-jak-kupowac-na-aliexpress.html#paypal-placenie
Pod tym linkiem: https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

Ale jak płaciłem to i tak pokazywało, że pobierze złotówki (tak jakby nie uwzględniało to co ustawiłem). I dlatego trzeba za każdym razem zmieniać już podczas płatności. Ja zapłaciłem i pobrało mi tylko dolary, a złotówki zostawiło.