Wpis z mikrobloga

Opis z FB"
Wczorajsze spotkanie poświęcone przyszłości lewicy z udziałem przedstawicieli środowisk tego nurtu odbyło się w miłej atmosferze. Partię Razem reprezentowała Katarzyna Paprota, która opowiadała o naszej wizji lewicowej polityki.

Mimo różnicy zdań pomiędzy gośćmi, którą dało się zauważyć podczas dyskusji, wszyscy jesteśmy zgodni, że musimy w najbliższym czasie powalczyć o pamięć historyczną polskiej tradycji lewicowej. Będziemy przypominać sylwetki bohaterów, którzy swoją walką i oporem wobec niesprawiedliwości wielokrotnie przyczyniali się do obrony lub odbudowy Polski.

Naszym zdaniem, lewica musi też wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku szeroko pojętej grupy wykluczonych. Nie możemy jednak dzielić wykluczeń na lepsze i gorsze. Jeśli chcemy żyć w przyjaznym społeczeństwie, to musimy znaleźć w nim miejsce dla wszystkich, bez względu na to, czy zostali z niego wypchnięci przez biedę, płeć, wiarę, orientację seksualną, pochodzenie społeczne, wykształcenie, miejsce urodzenia czy kolor skóry.
Nasza przyszłość jako partii jest zależna od wiarygodności i skuteczności.

W ostatnim czasie udało nam się pokazać, że jesteśmy w stanie bronić swoich praw, jeśli będziemy zorganizowani - tak jak udało nam się wymóc na Uniwersytecie Łódzkim zmiany zasad organizowania przetargów dotyczących ochroniarzy. Musimy organizować się na ulicach, spotkaniach, w miejscu pracy, tam gdzie mieszkamy, kupujemy, leczymy się czy korzystamy z edukacji.

Nikt nam nie da naszych praw. Żaden oświecony władca nie zapewni nam ochrony. Prawa nie będą miały znaczenia, jeśli nie zaczniemy się ich domagać i bronić. Z miesiąca na miesiąc jest nas w Partii Razem coraz więcej, ale siła tkwi też w zorganizowanym ruchu pracowników/-czek, lokatorów/-ek, aktywistów/-ek i społeczników/-czek.

Będziemy domagać się naszych praw, będziemy wspólnie bronić naszych wolności.
Razem możemy sprawić, by inna polityka stała się faktem!
#razem #partiarazem #neuropa
Pobierz
źródło: comment_OlKtktQug7O5mGFBYi0kShj6vPo1Xs1r.jpg

Kto jest Twoim zdaniem nadzieję dla lewicy?

  • Razem 38.8% (188)
  • SLD 8.9% (43)
  • Zieloni 3.7% (18)
  • Ktoś inny (napisz w komentarzu kto) 8.5% (41)
  • nie wiem/sprawdzam 40.2% (195)

Oddanych głosów: 485

  • 47
@bluehawaii91: To przykre, że nie masz pojęcia co znaczy termin komuch, a go używasz. Dużo bliżej do "komunistów" dzisiejszemu PiSowi, który z jednej strony używa socjalnej propagandy, żeby ugłaskać sobie wyborców, a w rzeczywistości ma zero poszanowania do prawa i zasad demokratycznych i robi co może by zwalczać opozycję. A ten "młody komuch" który pewnie ma być Zandbergiem to socjaldemokrata, któremu realnie zależy na dobrze naszego społeczeństwa i brzydzi się wszelkimi
@bastek66: Jesteś obrzydliwy. Usunąłbym ten nawołujący do przemocy komentarz, ale niech ludzie widzą jakim jesteś człowiekiem.
@dasvolk: Na ten moment twardo pracują. Nie latają za kamerami ogólnopolskich telewizji, tylko pojawiają się tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy. Na przykład z mojego podwórka w Łodzi wywołali nacisk na rektora UŁ, żeby zatrudniać ochronę na umowę o pracę, a nie na zlecenie/dzieło. Palikot potrafił jeżdżąc po Polsce zbudować sobie duży kapitał społeczny wyłącznie
Mogą trochę prosocjalnego elektoratu urwać PiSowi i trzymając się z dala od KOD, Petru i Schetyny zabrać trochę antysystemowego elektoratu Kukizowi.


@lowca_chomikow: Tylko że z KOD sympatyzuje dużo ludzi o poglądach lewicowych, których goniąc za prosocjalnym i antysystemowych elektoratem (dość kapryśnym) Razem w ten sposób zraża. Głosowałam na Paprotę, a wcale nie wiem, czy to powtórzę. Mam pewne nadzieje związane z Inicjatywa Polska, ale pewnie i z tego nic nie wyjdzie.
@lowca_chomikow: @raudive: z potencjalnym elektoratem lewicowym jest tak, że tych od "za komuny było lepi" jest coraz mniej z przyczyn naturalnych, natomiast do młodych prosocjlanych bardziej trafiają patriotyczne hasła wyszczekiwane przez prawicę, a lewacy to dla nich ten mityczny wróg odpowiedzialny za wszelkie nieszczęścia. Jeśli jednak Razem przekonają do siebie przeciętnych sebów i przeciętne karyny, to będę pod wrażeniem.
@krolikbartek: Też mnie takie formy męczą, ale niech se ludzie piszą jak chcą.
@Andreth: No, ale czym Was tak zrażają? Przecież na każdym kroku mówią, że inicjatywę spoŁeczną popierają i wielu Razemowców pojawia się na marszach na zasadach "no logo," ale jako partia nie chcą stawać w jednym rzędzie z politykami jak Schetyna, którzy w ich oczach są skompromitowani. Mi też przeszkadzało to co Razem robiło dopóki nie wyszło z
@dasvolk: Myślę, że ten fragment jest kluczowy:

Mimo różnicy zdań pomiędzy gośćmi, którą dało się zauważyć podczas dyskusji, wszyscy jesteśmy zgodni, że musimy w najbliższym czasie powalczyć o pamięć historyczną polskiej tradycji lewicowej. Będziemy przypominać sylwetki bohaterów, którzy swoją walką i oporem wobec niesprawiedliwości wielokrotnie przyczyniali się do obrony lub odbudowy Polski.

Trzeba odczarować w Polsce pojęcie lewicy, żeby przestała się kojarzyć z PRL, czy cwaniaczkami pokroju Millera, a zaczęła się
@lowca_chomikow: z tym, że przedwojenni związkowcy nie działają tak silnie na wyobraźnie młodych gniewnych, jak chowające się po lasach zabijaki. Dopóki Razem będą grali fair, dopóty będą musieli bardzo ciężko pracować na swój elektorat.
No, ale czym Was tak zrażają? Przecież na każdym kroku mówią, że inicjatywę spoŁeczną popierają i wielu Razemowców pojawia się na marszach na zasadach "no logo," ale jako partia nie chcą stawać w jednym rzędzie z politykami jak Schetyna, którzy w ich oczach są skompromitowani.


@lowca_chomikow: No mnie osobiscie tym. PO święta nie jest, ale nie powinno sie stawiać ich w jednym rzędzie z PiS, jak to robi Razem. Nie mam
@Andreth: Od jakiegoś czasu staram się ich dokładnie obserwować (zbieram się od jakiegoś czasu, żeby wstąpić do partii) i myślę, że robią sporo dobrej roboty, tylko nie są promowani w mediach, więc tego za bardzo nie widać.
Jeśli chcemy żyć w przyjaznym społeczeństwie, to musimy znaleźć w nim miejsce dla wszystkich, bez względu na to, czy zostali z niego wypchnięci przez biedę, płeć, wiarę, orientację seksualną, pochodzenie społeczne, wykształcenie, miejsce urodzenia czy kolor skóry.


@PonuryMruk: to co mówi @Andreth, najniższa warstwa jest u nas najbardziej zamknięta na wszelką inność.
Myślę, że przy odrobinie edukacji społeczeństwa tacy ludzie jak Okrzeja czy Szulman mogą okazać się równie seksi dla Sebków jak Pilecki,


@lowca_chomikow: A tu się zgodzę. Okrzeja to idealny bohater wyobraźni masowej. (I kiedyś nim był, po podwórkach o nim śpiewano).

zbieram się od jakiegoś czasu, żeby wstąpić do partii

Popieram. Za mało w Polsce ludzi jest członkami partii i stąd ten syf. Ja sobie obserwuję Inicjatywę Polską (głównie z sympatii