Wpis z mikrobloga

Cześć,

Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem #android . Długo opierałem się i zarzekałem, że #windowsphone jest najlepszy, ale obiektywnie muszę przyznać... to fajny system dla ludzi, którzy dzwonią i smsują tylko :-).

No i... jako, że jestem tu nowy to chciałem Was poprosić o podanie jakiejś listy appek, które są must have. Od wczoraj ściągam wszystko co miałem na wp + te, których mi brakowało, ale może coś mi zasugerujecie, bo jest tego ogrom i w zupełnie innej jakości jak na wp.

Pozdrawiam i dzięki!
  • 14
@intruzzz: Launcher to coś jak nakladka systemowa, czyli te pulpity i szuflada z aplikacjami, masz prawdopodobnie standardowy od producenta, a one są przeważnie wolniejsze i więcej zasobów zjadają. Klawiatura SwiftKey ma jeden z lepszych słowników, co lepsze uczy się na Twoim stylu pisania, więc im więcej piszesz tym lepiej podpowiada. Ma też synchronizacje z chmurą, więc jak zmienisz urządzenie dalej będziesz miał swój wliczony słownik.
@intruzzz: Jak szukasz po chomikach czy Aptoide to tak. Jak nie instalujesz gówna z Google Play to nie ma co się bać.

Warto na przykład używać F-Droida (z połączeniu z innymi repozytoriami) - co prawda mniej apek i gier, ale sprawdzone, często bez reklam i jak poszukasz - to wysokiej jakości
@intruzzz: F-Droid to F-Droid. Taki można powiedzieć Linuksowy synaptic. Jak nie wiesz o co chodzi, to może - coś w stylu sklepu Google, ale bez płatności.

Apek jest mało (parę k), ale sprawdzone, bez cenzury itd.