Wpis z mikrobloga

Mirki, przeszukałem internety, sprawdziłem #pustulkowelaptopy, recenzje, porównania i proszę o ostatnią poradę.
#szukamlaptopa za około 2500 pln (raczej mniej niż więcej), mam 3 typy choć do ostatniego nie jestem przekonany.

Głównie potrzebuję sprzę do internetu, word + excel, od czasu do czasu jakaś gra typu wyścigi samochodowe, wot, może gta.
8GB ramu dysk SSD (240 GB), 15,6", fajnie by było gdyby miał matową matrycę, w miarę trzymającą baterię,

1. ASUS R556LB lub Ten sam + osobno dysk SSD 240GB
2. Dell 3543 lepsza marka kosztem słabszej grafiki
3. Lenovo Z51-70 z tego co czytałem gorsza jakość obudowy, spasowania itp ale matryca FHD grafika na podobnym poziomie jak 940m.

Czy matryca FHD nadaje sie do matrycy 15" aby używało się wygodnie laptopa?
Czy jest sens brać lapka z kartą GF920?
Czy znajdę coś lepszego niż ten Asus?

doradźcie...
  • 7
@FxJerzy: dzięki za linka. fajne porównanie. FHD + skalowanie 120% dałoby się pewnie używać, przy 100% przyciski strasznie drobne. Acer? nie jestem przekonany do marki, supportu itp.
Czy w lenovo da się na stałe przełączyć przyciski funkcyjne aby były F1 ... F12 bez używania Fn ?
@FxJerzy: Lenovo chyba jednak odpada. Jeszcze ze dwie nocki się pozastanawiam pomiędzy dwoma pierwszymi.
W sumie to mam leciwego Asusa i poza padniętym DVD nie było z nim problemów więc pewnie pozostanę przy Asusie.