Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że mi jakiś mirek pomoże, bo to jest koszmar (╬)

Da się jakoś zmusić Theano pod Anaconde, aby używało pełnej karty graficznej?
Na razie to ciągnie około 20% przez co czasy obliczeń są niezbyt ciekawe :/
Plik .theanorc wygląda tak:

[global]
floatX=float32
exceptionverbosity=high
device=gpu
borrow=True
optimizer = fast
compile
mode=FASTRUN

[nvcc]
fastmath = True
borrow=True
allow
gc=False

[blas]
ldflags = -llapack -lblas

CUDA 7.5, Visual Studio 2013
W system variables:
THEANOFLAGS=mode=FASTRUN,device=gpu,floatX=float32

Jak ktoś zna odpowiedz to tak łopatologicznie, bo się dopiero uczę co i jak :D

Duda na zwrócenie uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#deeplearning #anaconda #theano #python #programowanie
BlackReven - Mam nadzieję, że mi jakiś mirek pomoże, bo to jest koszmar (╬ಠ益ಠ)

Da ...

źródło: comment_a6P58cd8Xn29cDBrUROsY3ZUAzxQFso6.jpg

Pobierz
  • 6
@BlackReven: Nie przejrzałem całego kodu, ale z tego co widzę na szybko to są zależności. Więc musi być narzut na komunikację. Co prawda 20% to raczej słaby wynik, sprawdziłbym więc dwie rzeczy:
1. Jak się sprawdzi dla prostszego programu, np. zmiana koloru każdego piksela na negatyw.
2. Jak 1. będzie też słabo obciążało to sprawdziłbym jak się to zachowa na jakiś benchmarkach albo np. C++ AMP (tylko win, jakby coś mam
@BlackReven: To pod Windą? Możesz napisać jak udało ci się zmusić Theano do działania? Ja mam jakiś problem z "ImportError: DLL load failed". Próbowałem to ogarnąć jakiś miesiąc temu i mi się nie udało.

Ja mam gorzej, bo nie mam karty graficznej Nvidii ;___;

Możesz sprawdzić z jakimś prostym modelem jak się zachowuje na CPU, a jak na GPU. W razie czego spróbuj zapytać w questions thread na reddicie w r/machinelearning,
@Dolii: Była to 4 rano kiedy udało mi się to skleić i nie pamiętam już zbytnio jak to dokładnie zrobiłem, ale zdaję mi się, że to było:
https://www.reddit.com/r/deepdream/comments/4a7fvq/is_there_a_stepbystep_guide_for_a_layman_to/
i ładnie poszło "pip install neural-image-analogies", gdzie te paczki z Theano i innymi się znajdują.

W sumie autor tego całego kodu jest na reddicie, więc się go będę musiał zapytać, ale dzięki za poradę z przejrzeniem tego subreddita :3