Wpis z mikrobloga

Ktoś kto zaprojektował klimatyzację w EZT Newagu - impuls... Niech sobie jeździ codzienne tym składem. Siedzi człowiek na siedzeniu i wieje na głowę, szyję i daje po plecach. Pizga jak by jaka wichura była... Już widzę zatoki i gardło jutro #!$%@?... W Elfach pesy jakoś po ludzku to potrafili rozwiązać, a tu... Kto to wymyślił żeby "wylot" skierować bezpośrednio na siedzenia pasażerów...

#gorzkiezale #pkp #kolej #pociag #newag
  • 8
  • Odpowiedz
@szczurek_87: Najmocniejszą klimatyzację i tak mają Elfy z Pesy, które jeżdżą w Kolejach Śląskich. Zgłosiłeś ten problem z klimatyzacją do obsługi pociągu?

@proces_biznesowy: Rozumiem, że na równym poziomie traktujesz niesprawność techniczną pojazdu i zbyt mocną klimatyzację w pojeździe?
  • Odpowiedz
@MarkG: @szczurek_87: No w tych Impulsach, to albo maszyniści nie potrafią obsługiwać klimy, albo technicznie jest skopana. A pewnie to i to.

Jechałem w piątek podkarpackim impulsem 36wea-019. Jak wszedłem do pociągu było gorąco. Pasażerowie zgłosili do kierownika i w ciągu mniej niż minuty było już za zimno. Najgorsze jest to, że wieje prosto na głowę. Jeszcze pół biedy jak się siedzi w tych miejscach gdzie jest niska podłoga. Bo
  • Odpowiedz
ED78 - 010


@lmateusz: Na zdjęciu widać wyraźnie jak to jest pomyślane. Przy suficie idą listwy oświetleniowe. Skrajnie na każdej z nich, od strony okien widać ciągnącą się kratkę wentylacyjną. Przyjrzałem się i są tam właśnie miejsca wylotowe klimy. Zwykłe okrągłe otwory(rury) ustawione pod kątem 45 stopni, idealnie wprost na miejsca pasażerskie. Ja rozumiem że wszystkim się nie dogodzi. O ile kwestia tego czy jednym jest za zimno a innym za
szczurek87 - > ED78 - 010

@lmateusz: Na zdjęciu widać wyraźnie jak to jest pomyśla...

źródło: comment_8a0460doHikwAPGzsvDc9EOwkF4dWf1u.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz