Wpis z mikrobloga

Ktoś mi powie jaki był skrót klawiszowy, albo jak nazywała się ta CZYNNOŚĆ do wykonania abym sobie mógł przypisać do niej dany klawisz? Chodzi mi o to aby w programie do montażu Adobe Premiere Pro po wciśnięciu klawisza, mój zaznaczony klip został przecięty natychmiastowo na dwie części. Wiem, że można wybrać sobie narzędzie do wycinania (żyletka), pod skrótem "C" i potem sobie nim ręcznie wycinać przyciągając kursor do wybranego miejsca, ale wiem również że jest na to skrót, który od razu robi nam cięcie jeśli mamy indykator już ułożony w którymś miejscu na klipie. Tylko nie pamiętam już jak się nazywała ta czyność. No bo wycinanie z użyciem klawisza "C" jest opisana jako "razor" chyba. A na tę o którą mi chodzi nie mogę znaleźć słowa. Nic ze słowem "cut" nie ma nawet w opcjach "shortcuts".

Co najzabawniejsze, wiedziałem że kiedyś będę potrzebował przenieść swoje skróty na inne stanowisko pracy, na inny komputer. I zrobiłem sobie eksport tych swoich skrótów-ustawień. Do wersji CS 6 oraz do nowszej. No i ostatnio importuje te swoje skróty do nowego komputera i gówno, nie działa. A więc muszę ręcznie wszystko wpisać.

A Wy montujecie w Premiere Pro więc musicie to znać. I w sekundę mi powinniście powiedzieć jak nazywa się ten skrót do ustawienia. Przynajmniej ja tak mam - wykorzystuje swój ulubiony program montażowy #sonyvegas do maksimum. Z góry dzięki.

#pytanie #adobe #premiere #premierepro #adobepremiere #montaz #film #kiciochpyta #filmowanie #dslr
Bunch - Ktoś mi powie jaki był skrót klawiszowy, albo jak nazywała się ta CZYNNOŚĆ do...

źródło: comment_yPKdTGMWCQ6G6H1CcoXvrsEFhjqwMaHy.jpg

Pobierz
  • 2