Wpis z mikrobloga

@tracheotomia:
Mam 11 sztuk, od 10rano biegaja luzem i ani mnie ani nic nie pogryzly:) uchowany szczur nigdy nie gryzie.

@Roballo:
Tak biegaja sobie i systemaczynie przybiegaja, domagaja sie wziecia na rece itp :) bardzo przyjazne stworzenie.
  • Odpowiedz
@tracheotomia:
Nie kupuj, szczury.org albo jakas grupa o szczurach na forum. Czesto maja do oddania uchowane bardzo fajne ogonki. I zdrowe przedewszystkim. Napisz, ze chcesz zaadoptowac i zaraz sie znajdzie masa ogloszen;) plus minimum dwa. Szczury to zwierzaki silnie stadne. Samotne swiruja
  • Odpowiedz
@lupaczkokosow: Dzięki za podpowiedź, w sumie adopcja jest znacznie lepszym rozwiązaniem :) polecasz parę, czy oba zwierzaki tej samej płci? Czy to w ogóle ma znaczenie? Nie chciałabym "otwierać hodowli", ale tez chcę, żeby czuły się dobrze :)
  • Odpowiedz
@tracheotomia:
Plusem adopcji jest to, ze mozna czesto trafic na kastrata albo sterylizowana samiczke. Wtedy mozna trzymac razem bez problemu:) jak dwa samce chcesz to lepiej znalezc parke do adopcji, albo dwa maluchy. Mniej klopotow w laczeniem. Dodatkowo kastraty mniej pachna:)
Samce to generalnie cieple kluchy, pobiegaja 15 minut i najchetniej poszly by spac. Samiczki to zywe torpedy, ktorych wszedzie pelno i moga tak biegac kilka godzin:p

Bedziesz w warszawie to
  • Odpowiedz
@tracheotomia: na facebooku - strona "Szczurze Adopcje". Można też szukać na olx - większość moich szczurów miałam właśnie stamtąd (ludzie często oddają szczury razem z klatką). Bardzo nie polecam sklepów zoologicznych, bo szczury są chore (świerzb, zapalenia płuc, guzy), z kinder-niespodziankami (kupujesz jednego, a po kilku dniach masz kolejne 10 gratis), dzikie i trudne do oswojenia, albo są zwyczajnie za małe do sprzedaży (ostatnio widziałam w jednym sklepie szczury 2 tygodniowe
  • Odpowiedz
@tracheotomia:
Ah i klatka tez niestety powinnabyc odpowiednia. U mnie jest Maxi perfect za troche duzo piniadzow ale mozna uzywana mniejsza wersje kupic za np 150zl.
W sklepie typu kakadu to nie ma co nawet kupowac. Za 150zl dostaniesz mala klatke dla chomika. Ceny sa x3 tego co jest normalnie. Moj perfect kosztowal 405zl, a ostatnio widzialem na wystawce *mniejsza* klatke za 1100
  • Odpowiedz
@lupaczkokosow: wszystkie poziomy z prętami są usunięte - zamiast nich mam półki z pleksy i z plastiku (te z plastiku to półki do kuchennych suszarek) oraz plastikowe koszyki. Jedyny problem to pręty pomiędzy klatkami - ale są zasłonięte albo materiałem, albo pleksą.
  • Odpowiedz