Wpis z mikrobloga

Jakieś spekulacje, kiedy gtx 970 spadnie z ceny? Wiem, że to wróżenie z fusów ale jakich spadków można się spodziewać? Kiedy Polarisy trafią do sprzedaży oraz nowe gtx z serii 10xx? Zmierzam do tego, że chciałam złożyć kompa w czerwcu już tak ostatecznie, ale jeśli mam wydać 1500 na kartę, aby okazało się że za miesiąc stracę na niej połowę wartości, to nie wiem czy nie poczekać.Co radzicie i jak to widzicie? #pcmasterrace #kartygraficzne #komputery
  • 49
@Eskimoska: Spadnie może na jesień w sklepach, używki już są po 1000 gdzieniegdzie. Polarisy mają być pokazane na początku czerwca i zadebiutować w lipcu na półkach (spekulacje z mediów), poczekaj miecha zobacz czy polaris będzie wart w ogóle uwagi. 1070 ma być jakoś w lipcu też i będzie i tak kosztować koło 2k pewnie ponad
@Eskimoska: nie spodziewaj się wyraźnego spadku cen w sklepach starszych generacji, to są zawsze tak jednostkowe sytuacje że szkoda gadać, jw. postaraj się wyrwać używkę na gwarancji w okolicach 1000 zł.
@koorekk: eh do jesieni nie mogę czekać, już i tak odwlekam od wiosny, bo ciągle coś :D
@kotylizamaslo: nie chcę wydać więcej niż te 1500 a nie sądzę że Polarisy będą w takich cenach :c
@kotylizamaslo: no widzę że cena 970 nie zmieniła się od premiery, cały czas stoi sztywno i miałam nadzieję że spadnie więcej niż symboliczna kwota. Chyba bardziej się jakiś gorący strzał opłaci :D
Q co
@Eskimoska: Spoko ja też czekam, w sumie od zeszłego lata ;p polarisy może i będą w takich cenach bo AMD chce zająć średnią półkę sprzętu teraz. cena 970 nie zmieni się szybko. 1080 to hiend i tak jakby wskoczył na samą górę tabeli bez zmiany miejsc w środku tabeli cenowej. AMD może w tym środku zamieszać, ale na to musimy poczekać. No i na pewno nie będzie to spadek gtx970 do
@Eskimoska: Ja też się wstrzymywałem i wstrzymywałem, chyba z rok zbierałem się do zakupu i powiem tyle, nie warto było. Zawsze będzie coś nowego, nowszego i coś na co warto poczekać, aż wreszcie nie kupujesz nic i czekasz. Komputer do gier to jest z zasady strata kasy i wydanie jej na swoje przyjemności. Będziesz sobie żałować na swoje przyjemności?( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja wreszcie kupiłem r9 390x
ogólnie to chciałam Radka ale mi krzyczo że prądożerny i inne takie.


@Eskimoska: kogo obchodzi jakaś prądożerność, starczy wziąć lepszy zasilacz i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A np taki r9 380x?

dobry wybór ale jednak czekałbym na Polarisy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Eskimoska: to trochę jak ze sprzedażą aut, jak napiszę że karta kręcona, robiła takie i takie wyniki na takiej i takiej konfiguracji, dorzucę screena z testów to 5 osób zainteresowanych, a na aukcji w stylu: SUPER OFERTA< NIE KRĘCONA JAK NOWA!!!jedenjednejeden zainteresowanie będzie kilkukrotnie większe.

Nie przejmuj się "prądożernością" jak Ci zasilacz wydoi to bierz co się da najkorzystniejszego, 50W-100W w stresie to żadna różnica.
@Eskimoska: te co są w sklepach nie spadną(bo niby czemu mają ? zostały kupione przez sklep za te 350 dolarów(np) i za tyle muszą je sprzedać, co najwyżej marże obniżą sobie ale musi im się opłacić sprzedaż tego)

jedynie używki będą chodził za 1000 zł(gtx 970, r9 390), zresztą już chodzą, jakoś jak już gtx 1070, 1080 i polarisy w sklepach będą
@Eskimoska: Jeszcze co do tej prądożerności to... błagam, traktuj to z przymrużeniem oka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możemy mówić o prądożerności i rzeczywistym odczuciu tego w rachunkach jeżeli ktoś gra po 8-10 godzin dzień w dzień w naprawdę wymagające i obciążające tytuły.

Jeżeli grasz casualowo to zużycie na radeonie jest na takim poziomie jakbyś grała na gtx 970 i miała dodatkowo w pokoju włączoną jedną żarówkę :)