Wpis z mikrobloga

Jakieś spekulacje, kiedy gtx 970 spadnie z ceny? Wiem, że to wróżenie z fusów ale jakich spadków można się spodziewać? Kiedy Polarisy trafią do sprzedaży oraz nowe gtx z serii 10xx? Zmierzam do tego, że chciałam złożyć kompa w czerwcu już tak ostatecznie, ale jeśli mam wydać 1500 na kartę, aby okazało się że za miesiąc stracę na niej połowę wartości, to nie wiem czy nie poczekać.Co radzicie i jak to widzicie? #pcmasterrace #kartygraficzne #komputery
  • 49
@BrainPhucker: Ja tę prądożerność traktuję z przymrużeniem oka, i to że się grzeje bardziej również - nie stanowi to dla mnie większego problemu :)
Chodzi mi o ogólną wydajność i opłacalność :)
Zestaw będzie pod i5-6600K i mobo mam już z170a gaming m5.
Niestety do r9 390x nie dam rady dopłacić, zamierzam się zmieścić w kwocie 1300-1500 (te 1300 to jak jakiś cebuladeals się uda zrobić :D) Używki już wykluczyłam, no
@kotylizamaslo: @Jurigag
Kolejny miesiąc nie pogram jak człowiek (°°
Ok, macie rację, logika podpowiada żeby poczekać co pokażą polarisy i na podstawie tego zadecydować. Jeśli mówicie że będą budżetowe, to chyba najlepiej na tym wyjdę. A jak jednak będą droższe to zawsze można zostać przy tym r9 390.
@Eskimoska: Jeżeli będziesz miała i5-6600k to zdecydowanie R9 390. Również polecam niereferenta od Sapphire. Sam mam 390x w połączeniu z i5-6600k kręconym do 4,5 i naprawdę tę kartę chwalę. Obecne gry są naprawdę łakome na vram karty zjadając niejednokrotnie +4GB i 390 będzie bardziej przyszłościowa niż 970 z 0,5 GB wolnego vramu. Oczywiście w grach, w których maczała palce Nvidia i z włączonymi ich "ficzerami" 970 będzie minimalnie wygrywać, ale jeżeli
@goodidea: wyniki w grach często na korzyść R9 390 lub równo, 3,5GB, cewki ( ͡º ͜ʖ͡º), dyskusyjna sprawa obniżania wydajności po premierze nowych kart.
po prostu według mnie nie ma powodu by brać tą kartę zamiast R9 390