Wpis z mikrobloga

Jak grać zoolockiem vs midrange hunter?
Na savannah nightmare nie mam odpowiedzi, na infested wolf jeszcze spoko ale zwykle to z agoni trejduje stół, że nic mi nie zostanie. elekk i firebat lubi zabijać na agoni coś ze stołu.
I praktycznie zawsze ma unleash the hounds jak zagram Forbidden Ritual lub więcej stronników.
Wydaje mi się, że czasem może pomóc szybkie wepchanie Sea Gianta ale nie zawsze ręka podejdzie.
Na 8 turę staram się zachować PO i zwykle po 8 jest w miarę czysto, ale on ma lepszy end game.

Macie jakieś wskazówki?
#hearthstone
  • 6
@rdy:
1mana: firebat -> jedynie voidvalkerem ( licząc że strzał na agoni go nie dobije ani nie ściągnie minionów 1/1 )
2mana: 3/2 King Elekk -> to podobnie, cięzko o dobry trejd, jedynie jak mi zostaje 1/1 po pierwszej turze i dorzuce wilka.
3: tu jedynie jakas przewage można próbować robi imp gang bossem/councilem ale wydaje mi się to trochę wolne na niego i w miarę korzystne dla niego do ściągnięcia
@Lewo:
na firebata masz posseded villagera, voidvalkera i argent squire. Tylko flame imp i abusive się nie nadają

na elleka powinien wjechać właśnie abusive, dire wolf, albo po prostu olewasz i zagrywasz dalej jakieś miniony z deathrattle, żeby wilczek wjechał później

na houndmastera masz PO

generalnie na huntera trzeba grać szybko, bo później faktycznie ma mocne karty
@rdy: czyli co mulliganować, mam:
1drop: 2x abussive, 1x argent squirre, 1x flame imp, 2x possessed villager, 2x void walker
2drop: 2x bilefin tidehunter, 2x dark peddler, 2x dire wolf, 2x knife juggler
zakładam że praktycznie wszystko z 1mana może zostać na ręcę, a co z 2mana?
wszystko może paść od firebata ( chyba, że to za silne założenie, że akurat to będzie miał, bo to jedyna jego 1manowa karta ).
@Lewo:
juggler to jest combo karta w tym decku, nie ma sensu go grać jak nie musisz. No chyba że jest 2 tura i jest pusty stół

Mulliganować się powinno tak, żeby mieć 1-2-3 itp. Albo 1+1-2+3, albo 1+1-1+1-3. Zależy od matchupu

Forbidden ritual razem z jugglerem, albo akurat zostało ci 3-4 many i zapełnisz stół