Wpis z mikrobloga

chyba w Łodzi nigdy nie byłeś


@Perfidny: #!$%@?, uwielbiam to. xD Rozmowa o Łodzi ZAWSZE wygląda tak samo: albo ktoś w niej był i mówi, że jest brzydko, albo się w niej urodził i na jakąkolwiek negatywną opinię zaczyna krzyczeć, że się nie znasz, bo miasto piękne i w ogóle. xD Nawet w Radomiu tak nie płaczą. xD
paraliżem centrum


@Jubei: skrzyżowanie Zielona / Kościuszki + Zachodnia.
JUż czyję ból dupy kierowców, a zwłaszcza bojówek wściekłych łódzkich zer samochodowych EL00000.
@Perfidny: @Sepzpietryny: Niestety w sformułowaniu "Łódź umiera" jest trochę prawdy, przez ostatnie 25 lat liczba mieszkańców zmniejszyła się o 140 tysięcy. Żeby nie było, że jestem hejterem, szanuję to miasto i sam nieśmiało myślę o przeprowadzce do Łodzi, bo tam pracuję. Mam nadzieję, że zmiany, które zachodzą przez ostatnie lata doprowadzą do rozkwitu Łodzi... i może nie będzie takich korków :P
@gucias: Delikatnie przesadzasz, zmiany nie są tak straszne jak je malują. Łódź straciła najwięcej na rzecz ościennym gmin czyli tak naprawdę nie straciła tylko ludzie wybudowali dom pod miastem. mamy tez jak cały kraj ujemny przyrost naturalny i prawie wszystkie miasta to odczuły poza np Aleksandrowem Łódzkim który zyskuje mieszkańców właśnie kosztem Łodzi.

Osobny temat to faktyczna liczba mieszkańców niezameldowanych, mam wrażenie że tłumy na ulicach coraz większe a formalnie ilość
@rss: To miasto nigdy nie bedzie piękne dla zwyczajnego Polaka, gdyż celem zwiedzania każdego miasta w Polsce jest zazwyczaj starówka, ludzie nie potrafią zrozumieć, specyficznych uwarunkowań rozwoju miasta. Łódź to emanacja kapitalizmu tak wielbionego przez wykopków i wbrew pozorom jeden z największych sukcesów planistycznych i strategicznych Polski, tak Polski bo to z inicjatywy ówczesnych działaczy oświeceniowych w okresie Królestwa Kongresowego Rajmund Rembieliński zadecydował, że to właśnie w tym miejscu powstanie wielki
@gucias: myślę że te 140 tyś ludzi to Ci którzy wyjechali zupełnie z kraju tak jak ja, czyli można powiedzieć że w każdym innym mieście w Polsce też tak może być, poza tym po 8 miesiącach w Anglii wpadając Do Łodzi zauważyłem jak wiele się zmieniło i mogę śmiało powiedzieć że to miasto zaczyna rozkwitać