Wpis z mikrobloga

Mirki, jak myślicie, osoba(nie ja), która ma dobre podstawy javy, podstawy springa, zna gita, scruma, junit, podstawowe wzorce projektowe(zwłaszcza mvc wykorzystywany w projekcie), aktywnie uczestniczyła w dwóch projektach z koła naukowego może startować na juniora w Krakowie bez doświadczenia komercyjnego? Co odróżnia tak naprawdę stażystę od takiego juniora?
#programowanie #java
  • 11
@nick230: Z własnego doświadczenia wiem, że od stażysty wymaga się, żeby mniej więcej znał język, może coś tam z baz danych. VCSa żadnego znać raczej nie musi, tak samo frameworka. Jeszcze jakiś czas temu zdarzało się, że na juniora nie wymagano raczej wzorców projektowych.
@FantaZy: @sorhu: @labadzak: A jeśli w ogłoszeniu jest dodatkowo np. TDD, Hibernate czy JavaScript lub inne technologie, których się nie zna? Trzeba spełniać wszystkie wymagania przed wysłaniem CV na tego juniora? Czy z tą wiedzą i tak zapraszają na rozmowę i jest szansa?
@nick230: nie wiem nad czym się jeszcze zastanawiasz. Ja poszedłem z podobnymi umiejętnościami na staż (no, może trochę mniejszymi, bo scruma i junit nie znałem). Staż miał trwać ~2 miesiące, już po 2 tygodniach zaproponowali mi pracę jako junior.
Tak naprawdę od juniora oczekuje się ogarnięcia języka, znajomości narzędzi takich jak git, maven, ogólnej wiedzy o programowaniu i umiejętności radzenia sobie samodzielnie z problemami. Dobrze gdybyś też znał środowisko, bardzo pozytywnie
W Wawie z mniejszymi umiejetnosciami zaczynalem prace zawodowa. Fakt, ze zgodzilem sie na maly szmal, ale warto bylo, bo duzo sie nauczylem. Moge polecic tez pojscie na poczatku do malej firmy, mniejsza specjalizacja, wiec wiecej lizniesz roznych technologii. Zacznij prace, ucz sie, jak sie przylozysz to sky's the limit :)