Wpis z mikrobloga

podobno istnieje jedna piaszczysta


@noorey:
Byłem na Malcie i odwiedziłem 4 piaszczyste plaże.
I nie sądzę że przypadkiem odwiedziłem wszystkie
  • Odpowiedz
@HumanGenome: byłem nie polecam do życia, wszędzie brud i bieda, nic nie działa tak jak powinno, wszyscy posługują się językiem maltańskim. chyba że chcesz chlać i leżeć bykiem to git ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@deryt: nie całą Maltę, tylko okolice stolicy. poza tym plaże to nie jest ostateczny argument przy wyborze miejsca do życia (przynajmniej nie dla wszystkich). fajnie, ze Tobie się poszczęściło i dobrze się bawiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS w ilu hotelach trzeba być, żeby móc podzielić się z kimś, kto o to prosi, swoim zdaniem?
  • Odpowiedz
@HumanGenome: mam wrażenie że strasznie przybijajace miejsce na dłuższy pobyt. Wrażenie zamknięcia w klatce, mało zieleni. Miesiąc może git, więcej trochę klaustrofobia.
  • Odpowiedz
to ładne miejsce, ale na wakacje.


@noorey: lubie takie komentarze gdy ktos rzuca pomyslem o przeprowadzce do cieplego kraju. no tak, bo ciepelko mi sie szybko znudzi, a polska chlapa przez 3 miechy i nieprzywidywalna wiosna i lato z polskimi mordami na ulicy to codzinenna przygoda do odkrycia xD
  • Odpowiedz
@HumanGenome: byłem dwa miesiące, jak masz prace jakąś ogarniętą to super. Drogo jak cholera. Wszystko. Zaduch na każdym kroku. O godzinie 7 rano jestes jak spod prysznica. Wilgotność STRASZNIE WYSOKA.
  • Odpowiedz
@HumanGenome: Przygotuj sie na 2mc spania w ciuchac i pod 3 kompletami poscieli, a rano bedziesz sie budzic zmarzniety. Poza tym nos ze soba klime. Tak to ponoc mega ;)
  • Odpowiedz
Ten wyjazd jest w fazie pomysłu, ale miło mi, że trafiłem w gorące.

@noorey @qelser: Nie myślałem, że jest aż tak źle jeśli chodzi o klimat. 3 letnie miesiące jakoś można przeżyć -> klimatyzacja. Reszta roku za to jaka przyjemna.
@konradk: Dopiero będę szukał ofert pracy jako programista. Zastanawiam się jeszcze nad UK, ale to pochmurny mainstream.
@igorf: Wiem, że Maltański jest na pierwszym miejscu,
  • Odpowiedz
@Nadrill: a ja lubię jak ktoś przeczyta pierwszą linijkę i już wie, co dalej. dla przeciętnego białego człowieka z Polski moim zdaniem tamtejszy klimat jest nie do wytrzymania, to nie włoskie przyjemnostki tylko hardkorowy zaduch w miejscu, w którym zamiast polskich mord mijasz mordy opitych synów Albionu w średnim wieku. hej przygodo!
żeby nie było życzę @HumanGenome jak najlepiej, może to właśnie jego nisza.
  • Odpowiedz
@HumanGenome: okropnie złe drogi, do tego jeszcze gorsi kierowcy i ruch lewostronny. No i jeśli nie lubisz kotów to nie spodoba Ci się masa bezdomnych kotów wszędzie wokół. Ale poza tym piękne widoki, dobre jedzenie, głownie kuchnia włoska. Co do pogody to zimą tylko koło 14st.
  • Odpowiedz
@HumanGenome: Byłem tam 3 miechy, wspaniały czas, dużo dziewczyn, jest gdzie wyjść, pobawić się, popływać raj :) z minusów korki, komunikacja miejska ssie, straszny zaduch, a ponoć w zimę wilgoć i zimno przenika do kości, uczucie ciasnoty :)
  • Odpowiedz
@HumanGenome: Styczen i Luty to najgorsze miesiace na Malcie. Wysoka wilgotność sprawia ,że 16 stopni jest odczuwalne jako -10 sic!. Dodaj do tego ,że w domach nie ma centralnego ogrzewania i chodzenie w zime w domu w rekawiczkach i spanie w podwojnym dresie to norma. Mozesz oczywiscie grzac sie elektrycznie ale zeby utrzymac cieplo w calym domu to koszty sa ogromne. Mozesz tez sie grzac butla gazowa ale po 1
  • Odpowiedz