Wpis z mikrobloga

@hungry_joe: Ostatnio to ja im trułem dupę prawie codziennie (zasłużyli) ( ͡° ͜ʖ ͡°). No i w moim przypadku, gdybym nie zadzwonił się dowiedzieć jaki jest status mojego postępowania, to bym jeszcze chyba z miesiąc czekał - mniejsza o szczegóły, ale odkryłem wtedy, że warto mimo wszystko trzymać rękę na pulsie. WPA to jednak „standardowy” urząd, ze wszelkim dobrodziejstwem inwentarza.
@gomello: WPA KSP. A gdzieś nie działkują? Znaczy ten, no, podobno w Warszawie też da się tak zawalczyć, że się dostanie bez podziału, ale jeszcze takiego jednorożca w życiu nie spotkałem. W każdym razie wolę mieć tak ogólnie podzielone niż jeszcze np. na pistolety i karabiny ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@gomello: W KSP w zasadzie sami sobie działkujemy. Ich algorytm jest taki - na start dostaje się bz:cz:gl - 1:1:1. Każdy udokumentowany start w unikalnej konkurencji danego rodzaju broni = +1 dla tego rodzaju. Stąd, jeżeli chce się np. mieć 5 sztuk broni centralnego zapłonu - trzeba donieść do WPA poświadczone przez klub 4 starty w różnych konkurencjach w centralnym zapłonie.
@avltree: oooooooostro...tak na przyszłość, w razie kłopotów, polecam ewentualny (grzecznościowy) kontakt z Prezesem ostródzkiego klubu Garda, członkiem ROMB-u, specjalistą w kwestiach prawnych związanych z uzyskiwaniem pozwoleń na broń, p. Jerzym Cieślą. Kontakt na stronie klubu Garda Ostróda.

P.S. Słyszałem o kwiatkach typu pozwolenie na 0 (słownie: zero) szt. broni. ???? ()
@gomello: Dzięki, znam p. Jerzego z pewnego sympatycznego forum, jego bezinteresowna pomoc jest w kwestiach prawnych bezcenna - niejednokrotnie rozwiał moje wątpliwości na różne tematy - od samej broni począwszy, na szafach S1 skończywszy.

Co do pozwoleń na zero sztuk - pisał o tym AT, podając konkretny przykład wydania takiej decyzji. Naprawdę, czasami można załamać się obserwując wysiłki niektórych organów policji, aby uprzykrzyć życie legalnym posiadaczom broni.

Kolejny przykład -