Wpis z mikrobloga

Dla mnie ten obrazek podsumowuje to co się dzieje z polską policją i to czemu wczoraj we #wroclaw zdarzyło się co się zdarzyło. Ludzie spokojnie stoją, kładą znicze, upamiętniają zmarłego kolesia a nagle wychodzi kilkunastu policjantów w pełnym antychuligańskim rynsztunku przekopują te znicze i przepychają ludzi xD

No powiedzieć że to debile to mało. Wiadomo że ci którzy zrobili burdy też nie są bez winy, ale czy w normalnym kraju tak zachowuje się policja? #polska
Adams_GA - Dla mnie ten obrazek podsumowuje to co się dzieje z polską policją i to cz...

źródło: comment_UwpKg57I984bNjrPgIKq6nJuqgRavSSE.jpg

Pobierz
  • 62
@Adams_GA: Byłeś tam? Widziałeś co tam się działo, że już wyrobiłeś sobie opinię?
Ja nie byłem ale już po południu doszły mnie słuchy że wieczorem może być rozróba. Policja zapewne też wiedziała, dlatego wolała wyjść i pokazać że robienie burd jest bez sensu bo jest przygotowana. Ot zwykły pokaz siły. Opisujesz to w ten sposób jakby wyszli i zaczęli pałować publikę a tak nie było, prawda? Czego więc oczekujesz od Policji?
@Adams_GA: Okej, czyli skoro wiesz jak się zachowuje policja w normalnym kraju to proszę, wytłumacz mi laikowi co powinni zrobić żeby zabezpieczyć rosnące zagrożenie.

Jak na razie z tego co tu opisujesz i z tego co wiem wyszli w "antychuligańskim rynsztunku" a po jakimś czasie pokojowo nastawiona publika zaczęła w nich rzucać kamieniami, że trzech mundurowych trafiło do szpitala. Skoro protestujący nic nie robili i nie stwarzali zagrożenia to po cholerę
@Adams_GA: Prosiłem w spoilerze żebyś nie używał takich argumentów bo tak jak napisała @Polynasia są one na poziomie gimnazjum. Jak mają problem z nerwami to niech rzucający udadzą się do psychologa albo na terapię dla znerwicowanych. Nie chce żeby wyrywali śmietniki opłacone z naszych podatków, a usprawiedliwieniem było to że "wyszła im naprzeciw policja z tarczami". #!$%@? co to za argument?

Dajesz sobie rękę odciąć że kamienie nie poleciałyby jakby Policja
@Polynasia: ale czemu niby? Czy ja gdziekolwiek ich bronię? Podałem tylko dlaczego uważam że doszło do zaognienia konfliktu, ty nawet nie dałaś żadnego rzeczowego argumentu i jeszcze mnie obrażasz. Więc kto tu ma maks 15 lat?

@Gostek: ale ja tego nie podałem jako argumentu za czymś albo przeciwko. Zapytałeś się dlaczego rzucali kamieniami to Ci powiedziałem że po pierwsze dlatego że było mega ciśnienie wśród tych ludzi, a po drugie
@Adams_GA: Należę do osób, które potrafią czytać ze zrozumieniem, dlatego ani razu nie zarzuciłem Ci że bronisz tych, którzy rzucali kamieniami ani w żadnym momencie nie odniosłem się do tego że kogoś usprawiedliwiasz - nie zarzucaj mi więc niezrozumienia tekstu czytanego samemu dając cytat swój i mój, które ni jak nie mają się do siebie - nie wynika z tego że z nimi sympatyzujesz tylko że IMO konflikt był raczej pewny.
@Gostek: żałuję że jednak nie postanowiłeś skorzystać z mojego ultimatum szczególnie z pierwszej części. Ale miło mi że też przy okazji ujawniłeś się ale martwi mnie że ty nie widzisz nic złego w "pokazie siły". Gdyby tak działały wszystkie służby policyjne na świecie to codziennie dochodziłoby do zamieszek. Pokaz siły to nie jest coś czego się używa gdy dochodzi do konfliktu z obywatelami. Dziś wyszli na przeciw "sebkom" jak to ładnie