Wpis z mikrobloga

Mam TV który można podłączyć do Internetu wyłącznie za pośrednistwem kabla. Mam tam Netflixa, YouTube itd, zwykłej telewizji nie używam - dlatego potrzebuję w nim Internetu. TV jest w idiotycznym miejscu bo tylko tam sięga kabel... jeżeli trzymam go tam gdzie bym chciał to kabel idzie po całym pokoju, przez korytarz i nad łóżkiem... wygląda to okropnie. Prowadzenie kabla w tę i na zad to straszna rzeźba i zastanawiałem się czy jest coś takiego co możnaby podłączyć pod zwykłe gniazdko ethernet i robiłoby za switch z pobieranego z WiFi Internetu. Najlepiej gdyby to jeszcze na kablu było bo np. telefon w tamtym miejscu kiepsko to WiFi łapie, poprowadziłbym kabel od TV do tego switcha który byłby za drzwiami, ale nie przez całe mieszkanie przynajmniej...

#informatyka #technologia #wifi #sieci #siecikomputerowe
  • 15
@Gooma: no, ale to straszny zapieprz choć pewnie tak to się skończy skoro i tak będę musiał do tego kotytarza ciągnąć to dalej to już tylko kwestia czasu... ile metrów może miec kabel internetowy?
@Dijuna: To jak jużbędziesz ciągnąc to od razu kilka, np pod konsolę czy jakiś dekoder (no niby można ciągnąc tylko jedne kabel i dać tam switcha ale to kolejne urządzenie które może zwisnąć)
@Dijuna: kupujesz najtańszy router / Access point za ok. 40 zł, konfigurujesz tak, by odbierał WiFi i ustawiasz go za telewizorem, a potem podłączasz go kablem. Sprawdź tylko czy WiFi Ci dobrze łapie za telewizorem, tak, żeby dużej straty na prędkości nie było
@Dijuna: Gooma aproves! Z tą oszczednoscia czasu to bym nie przesadzal, ale za to masz jedyne pewne i niezawodne rozwiązanie. Jakbyś chciał maskować kabel przy listach podłogowych a te obecne nie miały tyle miejsca to polecam listwy Salag, bardzo pojemne i proste w montażu.