Wpis z mikrobloga

Mam dość sporą wadę wzroku, powyżej 5 dioptri. Ogólnie ok jest, bo mamy XXI wiek, zakładam soczewki i widzę obraz jak żyleta.

Mieszkam wysoko, mam widok na centrum miasta i jedną z ruchliwszych ulic, toteż nocą jest jasno.

Czasem się zachce siku w nocy, albo coś obudzi, wtedy wstaję, podchodzę na czuja do okna i widzę to co na obrazku.

Taka ciekawostka dla osób, które mają zdrowe oczy i się zastanawiają jak my ślepaki widzimy bez okularów/soczewek ;)

#zdrowie #ciekawostki
FotDK - Mam dość sporą wadę wzroku, powyżej 5 dioptri. Ogólnie ok jest, bo mamy XXI w...

źródło: comment_jNYNnO0y1H9fVM8tkqdw2u9OKDdkNZ1h.jpg

Pobierz
  • 55
@LowcyZnizek_pl: serio? Nosze je juz od 13 lat. To sa soczewki specjalnie przeznaczone do takiego trybu noszenia i wykonane z materiału z duża przepuszczalnoscia tlenu ( bausch&lomb pure vision) Oczywiscie nie sa dla każdego, ale niezdrowe na pewno nie sa. Co pol roku mam kontrole u okulisty i moje oczy sa zdrowie. Nie miałam nigdy problemow z suchym okiem ani innymi tego typu dolegliwościami. Uważam, ze to mit, iż takie soczewki
@FotDK: w optyku jedna soczewka to koszt ok. 40 zł. Ale ja kupuje praktycznie od zawsze na Allegro. Tam koszt jednej soczewki to niecałe 10zl. I od razu zaznaczam, ze nie sa to soczewki z nieznanych źródeł a z aptek gdzie cena jest po prostu o wiele niższa.
@Bialy88: Wszystko zależy od wrażliwości oczu. Zawsze jednak większe prawdopodobieństwo powikłań masz jak nosisz soczewki dzień/noc długoterminowe niż dzienne jednodniówki. Ja osobiście noszę dzienne dwutygodniowe (J&J Oasis) i to "dłubanie" zajmuje 3min jak już się nauczysz.
@Pertaseth: @FotDK: Niech Wam najpierw zrobią badanie na to czy w ogóle możecie mieć operację laserową. Nie każdy ma wystarczająco grubą rogówkę.

@nati7003: Też używam miesięcznych soczewek PureVision HD 2 od 5 lat bez ściągania na noc i również na badaniach nic złego nie stwierdzają. Nie wyobrażam sobie, że miałby się codziennie z tym bawić.