Wpis z mikrobloga

Mirki przymierzam się do wzięcia kredytu na zakup mieszkania. Powiedzcie mi jak to jest z tymi doradcami finansowymi typu OpenFinance? Dobra znajoma tam pracuje i zrobiła mi ofertę kilku banków jednak wciąż mam wątpliwość na czym oni tak naprawdę przycinają? W banku jestem umówiony na jutro żeby poznać ofertę ale z tego co wstępnie ustaliłem przez telefon wychodzi tak samo jak w OF.
#kredyt #kredytmieszkaniowy #doradcafinansowy #doradcakredytowy #banki #bankowosc
  • 10
@przemek_144: Jak weźmiesz sam w banku, to prowizję za Ciebie zgarnie pracownik banku, który sprzedał Ci kredyt. Jak weźmiesz za pomocą doradcy finansowego, to prowizję za Ciebie zgarnie doradca finansowy.
@kurdwa: Mówisz o prowizji za udzieleniu kredytu płaconej przez kredytobiorcę czy o prowizji, jaką dostanie za sprzedanie Ci kredytu pracownik banku lub doradca finansowy? Bo to dwie różne rzeczy.
@przemek_144: przechodziłam to nie tak dawno, korzystniej jest wziąć w banku negocjując sobie samemu warunki (połowa banków jest do tego skłonna, połowa stoi murem i ma gdzieś negocjacje), w OF czy Expander o negocjacjach już nie ma co marzyć, z tego co wiem zgarniają nawet do 3% od kwoty kredytu który Ci wcisną :)