Wpis z mikrobloga

Zobaczcie zo znalazłem. #baldursgate 2 z pamiętnej serii Extra Klasyka w niebieskich pudełkach. Genialne to było, bo mieli świetne tytułu za małą kaskę. Ileż to godzi się siedziało i zwiedzało Zapomniane Krainy. Dodatkowo to wydanie na 4 cdkach, które trzeba było zmieniać jak sie przechodziło do kolejnych obszarów, no i te "kosmiczne" wymagania. Piękne czasy, granie w Baldura i haratanie w galę na podwórku. #wspomnienia #dziecinstwo #minsciboosagotowi #przedwyruszeniemwdrogenalezyzebracdruzyne #odstapobywatelu #pdk #gry
s.....l - Zobaczcie zo znalazłem. #BaldursGate 2 z pamiętnej serii Extra Klasyka w ni...

źródło: comment_vQnKHs6CXfnPfDh9pQY2VITZXdXC8jY1.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@samixpl: Baldur 1 oryginalnie chyba był na 6 płytach. Pamiętam, że można było decydować co ma być przeniesione na dysk, a co odtwarzane z płyty (wtedy dyski hdd to było kilka GB). Ech stare czasy :) Kupiłem swój egzemplarz ( za pieniądze zaoszczędzone na koloniach) prawie 17 lat temu!!! Jestem stary.
  • Odpowiedz
@janiepaniemaju: tak, i to było w takim dużym pudełku i był gruby podręcznik. Kumpel miał i mi kiedyś pożyczył jadałem się okrutnie. Zaczęliśmy też wtedy grać w te papierowy #rpg. Wymyślaliśmy swoje scenariusze itd i każdy chciał był elfem łowcą
  • Odpowiedz
@samixpl: @janiepaniemaju: super było wydanie, nie wiem czy kojarzycie, takie duże kolekcjonerskie, w środku byłą m.in. pergaminowa mapa Faerunu, podkładka pod mysz, opis przejścia całego BG2 wraz z bestiariuszem, spisem przedmiotów itd + dodatkowa płyta z muzyką i coś jeszcze - poza tym był dołączony jeszcze BG1 wraz z dodatkiem, w sumie z 12 płyt
  • Odpowiedz
@Luxik: było było, ale kosztowało ogromne pieniądze. Pamiętam jak chodziłem do "komputerowego" takiego co to był kiedyś na każdej ulicy i oglądałem kilka razy. Kosztowało ponad 200 zł. Niespełnione marzenie ;) Ciekawe, że inne serie się czegoś podobnego nie doczekały
  • Odpowiedz
@samixpl: ja byłem szczęśliwym posiadaczem, jeden z najbardziej zapamiętanych przeze mnie prezentów - i najbardziej trafionych - coś wspaniałego :) niestety do dziś została mi tylko podkładka i opis przejścia, reszta przepadłą :<
  • Odpowiedz