Wpis z mikrobloga

Chodził ktoś na kursy gry na gitarze? Chciałbym się w końcu nauczyć grać, bo tak z internetu i książek to słabo idzie. Jednak trzeba mieć kogoś kto da jakieś rady i być może dostosuje program nauczania pode mnie. A nie wiem czy warto. Pewnie zależy od nauczyciela. Mam w mieście takiego po szkole muzycznej. Ale nie wiem. ;/
Warto? #muzyka #gitara #pytanie
  • 9
@1984: ja chodziłem 3 miesiące na lekcje raz w tygodniu i nie powiem dużo mi to dało. Tylko nie licz na to, że ktoś ci to wytłumaczy jak Karczyński całki. Bardziej wytknie błędy, na które nie zwracałeś uwagi. Ja się zdecydowałem na lekcje z powodu teorii muzyki. Samemu jakoś to oporowo wchodziło i było wiele niejasności. Nauczyciel gitary to bardziej taki drogowskaz na skrzyżowaniu niż przewodnik.
@wihajster-do-tentegesowania: No właśnie nie mam żadnej metodologii nauki. W ogóle nie wiem w co ręce włożyć. Niby chwyty znam, z wyczuciem rytmu nie mam problemu, ale połączyć to w jedną całość i zagrać nawet coś najprostszego to dla mnie rzecz nieosiągalna. Nie umiem się na tym skupić. Chcę zmienić chwyt i wszystko się wali, bo przestaje szarpać struny.