Wpis z mikrobloga

#stellaris Podejście numer pierdyliard do tej samej wojny. Dostałem złote rady jak zrobić opancerzenie statków a i tak dostaje srogi #!$%@? raz za razem.
@Tasde: @Chaczins: @dlugienickipowinnybyczakazane:
Startuje do niej z
1x pancernik
2x krazownik
7x niszczycielami
19x korwetami
Przeciwnik
4x krazownik
12x niszczycielm
22x korweta

Czy to jest aż tak wielka przewaga? Siłę ognia mam większą.
Magik_Antonio - #stellaris Podejście numer pierdyliard do tej samej wojny. Dostałem z...

źródło: comment_C5wHNhe2FbcYSeDrwsrpKT6Hwd7MHA5s.jpg

Pobierz
  • 85
@Magik_Antonio:
Pokaż swój setup okrętów oraz setup okrętów przeciwnika.

Zobacz że większość DMG dostałeś w kadłub - przeciwnik używa pewnie rakiet. Używasz dużo obrony przeciwrakietowej?

AI najczęściej bulkuje sobie defensa shieldami, więc broń energetyczna jest IMHO najsłabsza w wykonaniu gracza (lanca daje rade, ale to high-tier plus bardziej do liniowców).

Dostosuj wielkość dział do przeciwnika. Widzisz, że oni raczej nie używają wielkich okrętów - więc Twój pancernik powinien mieć założone moduły
@Magik_Antonio: To szło jakoś tak:
Masz rozmiary: small, medium i large ( nie licząc tych dodatkowych pierdół)
Największą możliwość trafienia korwety masz z broni small, natomiast bronią large masz dużą szansę na pudło.
Natomiast pancernika łatwo trafić ze wszystkiego.
Przy twoim limicie ustawiłbym to tak:
10 korwet które skupiają się na niszczeniu tarcz
16 które skupiają się na pancerzu + coś do tego
@Magik_Antonio: Te szrapnele są energetyczne, wiec gunwo bo rozbijaja sie o osłone, którą - w wiekszości przypadków - AI bulkuje. Zobacz sobie, jak ustawiasz auto-uzupełnienie, to wrzuca ci po wieksozsci shieldy. Kompowi robi tak samo.

Na korwety zarzucaj jak mowi @Bigby: - działka rodzaju "Kinetyczne", z czego 1 slota osadź z obroną punktową (anty-rakietowa)

Na niszczycielu i krazowniku zmien te segmenty ze slotem "L" na takie, ktore maja jakies 1-2M
@Magik_Antonio:
Torpedy są fajne, ale są niestety podatne na neutralizację, jeśli przeciwnik ma dużo point defence (obrona punktowa). Po prostu zostaną zestrzelone zanim zdążą zrobić szkody. Możliwe więc, że akurat wróg ma sporo tego typu modułów. Być może warto by było zbalansować rodzaje broni i dorzucić jak napisano wyżej kinetyki lub plazmówki.

Jeśli chodzi o komputer pokładowy to ja jednak lubię go ustawiać na korwetach i destro na postawę defensywną. I